İntel HD ekran kartını devre dışı bırakma.

Herkeseke merhaba,

Oyunlar intel HD ekran kartı üzerinden oynanıyor ve doğal olarak sıkıntı yaşıyorum. AMD radeon setting üzerinden oyunların AMD ile çalışması için komut verdim işe yaramadı. BIOS üzerinde devre dışı bırakma özelliği yok.

Başka bir çağresi var mı bilmiyorum.

Laptop'um HP Dv7 6c80us

Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz
AMD Radeon HD 6700M Series 2 GB

8 GB Ram DDR 3

rimfrost rimfrost (1)
7 yıl önce sordu

  • Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > Intel(R) HD Graphics > Sağ klik > Devre Dışı Bırak kugabugra18 7 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakarak denedinmi?

AMD'nin kendi arabirimi vardı (amd catalyst control center) hala varmı bilmiyorum. Oradan ayar için denemeler yaptınmı?

Birde oyunun klasöründe oyun bazında ayarlarla ilgili setting dosyaları olabiliyor. Hangi oyunda ise problem o oyunun klasörünü aç bak bakalım. Dediğim ayar dosyası orada varmı? Var ise ona tıklar, arabirimde gereken düzenleme ve seçimi yaparsın.

Ayrıca denenebilecekler; mevcut sürücüyü güncellemek, sürücüyü tamamen kaldırmak ve yeniden yüklemek (tam doğru ve son sürüm), mevcut sürücüyü güncellemek, Catalyst Center uygulamasını kaldırarak son sürümünü yeniden yüklemek, eksik windows güncellemelerini tamamlamak..

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

    Aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım ama öncelik İntel olduğu için yemedi. AMD yi 2.. planda tutuyor.

    catalyst control center üzerinden oyunların exe lerini gösterip AMD ile çalıştır diyorum ama yine olmuyor.

    rimfrost rimfrost (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Mesajımı editledim, alt kısma yeniden bak. temmuz 7 yıl önce

    Malesef devredışı bırakamıyorsunuz. Devre dışı yaptığınız zaman amd ekran kartıda devre dışı kalıyor ve bu durum sorun yaratıyor. bir kaç çözüm yöntemi var öncelikle ekran kartlarınızı en güncel sürüme yükseltin.

    1. Aygıt yöneticisinden intel ekran bağdaştırıcısına sağ tık sürücüyü güncelle diyin . Ardından Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara deyin.Bilgisayarımdaki aygıt sürücü listesinden seçmeme izin ver deyin.Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısını seçin. İleri tıklayın.Böylece temel görüntü bağdaştırıcı ve amd ekran kartı donanımlarınız olmuş olcak . Oyuna girdiğinizde yüksek performans isteyeceğinden dolayı direk amd ekran kartını otomatik seçiçektir.Fakat bu durumun negatif tarafı temel görüntü bağdaştırıcısı internette bazı durumlarda yetmeyecek takılmalara kasmalara neden olarak. Böyle bir durum karşısında aynı işlemi intel için değiştirin.
    2. Oyun simgesine sağ tık yapıp yüksek grafik işlemci ile çalıştır diyin.
    3. Amd görüntü sürücüsünü kaldırın ve yeniden yükleyin.
    4. Güç ayarlarınızı yüksek performans olarak ayarlayın
    blackheaven blackheaven (728)