Intel işlemcilerdeki güvenlik açığını nasıl kapatabiliriz?

Merhaba

Son günlerde internette intel işlemcilerinde güvenlik açığı var gibi haberler dolaşıyor. İntel resmi açıklama yapmış, önümüzdeki hafta sanırım güncelleme de yayınlayacakmış (firmware). Yayınlandıktan sonra bu güncellemeyi nasıl indirebiliriz? Güvenlik açığı tüm işlemcilerde mevcutmuş. Hatta şifrelerimiz bile ele geçirilebilirmiş.
Haber linki:

Intel, İşlemcilerinde Keşfedilen Güvenlik Açığı İçin Resmi Açıklama Yaptı

Link paylaşmak yasak ise linki kaldırırım.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Intel bununla ilgili bir açıklama yaptı ve 5 sene öncesine kadar çıkardığı tüm işlemciler için bir firmware güncellemesini önümüzdeki haftanın sonuna kadar yayınlayacağını açıkladı.

    Bu yüzden şuan beklemekten başka çarenmiz yok.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @hakan peki nasıl indirebiliriz güncellemeleri? toprak34 6 yıl önce
    • @toprak34 daha net değil durumu. Windows Update içine gömülsün gibi öneriler var. Bekleyip görecegiz. hakan 6 yıl önce
    • @hakan abi güncelleme intel tarafından sunulmuş. Nasıl indirebilirim? toprak34 6 yıl önce