Intel sürücü güncelleme sorunu yaşıyorum

Benim bilgisayarımda i3 7100 işlemci var.

Yüklü sürücü: 10.1.1.40
Anakartımın sitesindeki güncel sürücü: 10.1.1.45
İntel'in sitesinde ise: 10.1.1.42

Gördüğünüz gibi bendeki sürücü en eskisi, diğerleri yeni. Anakartımın sitesinden ve İntel'in sitesinden indirsem, yüklemeye kalksam ''En yeni sürüm zaten yüklü'' diyor. Ne yapmalıyım?

newa newa (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Driver Booster Adlı programı buraya tıklayarak indir ve taramasını yap program güncel driverları indirip pcne kuracaktır....

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    5 yıl önce cevaplandı

    • O program ile tarattım, fakat güncel bulmadı. newa 5 yıl önce

    Bana kalırsa bu mesajı dikkate almalı ve sürücüyü güncellemeye çalışmamalısın, özel bir sorunun yoksa tabi. Donanım düzgün çalışıyorsa, Windows kendi için en iyi sürücüyü zaten seçecektir.

    Web sitesinden doğru sürüm sürücüye mi bakıyorsun, 32 bit, 64 bit karıştıyor olabilir misin?

    Ama illa ben sürümü yeni görünen sürücüyü yüklemek istiyorum dersen şunu yapabilirsin.

    1. Aygıt Yöneticisine git.
    2. Sürücüsünü güncellemek istediğin donanımı seç.
    3. Çift Tıkla ve açılan pencereden Sürücü sekmesini seç
    4. Sürücüyü güncelleştir'i seç.
    5. Açılan pencereden Sürücü yazılımı için bilgisayarı tara seçeneğini seç.
    6. Daha sonra Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver seçeneğini tıkla.
    7. Disketi var seçeneğini tıkla.
    8. Gözat seçeneğini tıkla.
    9. İndirmiş olduğun sürücünün olduğu klasörü seç. İndirmiş olduğun sürücü .exe veya zip halindeyse öncelikle bunu 7zip, Winzip gibi bir programla genişlet. Bu klasörde bir .inf dosyası olmalı *.inf dosyasını seç.
    10.  Sürücün doğruysa en son senin istediğin sürümü yükleyecektir.
    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Dediğin şekilde yaptım, yeni sürümlere geçmiyor. Sürücüyü kaldırsam da bu sefer hepten en eski sürümlere gidiyor. newa 5 yıl önce
    • Bu şekilde yüklenmiyorsa, yüklemek istediğin sürücü senin bilgisayarın için uygun değildir. Başka açıklaması olamaz @newa hakan 5 yıl önce