Intel True Key nedir?

Intel True Key ne işe yarar?

Intel True Key nasıl kullanılır?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Intel True Key nedir? Intel True Key ne işe yarar?

    Intel True Key bir tür parola yöneticisi, önemli veri saklama uygulamadır. Uygulama Intel McAfee tarafından geliştirilmiştir.

     Intel True Key  yazılımını yüklediğinizde bir profil oluşturursunuz ve bu profile bir ana parola verirsiniz.  Profil oluşturma işlemi bittiğinde karşınıza eklentininin yükleneceği tarayıcı seçme penceresi gelir.

    Intel True Key tarayıcılara eklenti yükler. Bu sayede tarayıcı üzerinde kulanılan kullanıcı adları ve parolalar Intel True Key  tarafından yönetilebilir olur.

    Intel True Key  hem bilgisayara yazılım olarak hem de tarayıcınıza eklenti olarak yüklenir.

    Intel True Key  yükleme işlemi bittiğinde karşınıza  "İlk oturum bilginizi ekleyin" penceresi gelir.

    Bu pencerede;

    • Facebook
    • Google
    • Yahoo
    • Twitter
    • Paypal
    • Dropbox
    • Ebay
    • LinkedIn

    gibi uygulamalardan birini seçerek parolanızı kaydedebilirsiniz.

    Örneğin Facebook seçtiğinizde karşınıza Facebook.com giriş sayfası gelecektir. Kullanıcı adı  ve parolanız ile Facebook'a giriş yaptığınızda  karşınıza Intel True Key uygulaması "Harika! Facebook oturum açma bilgilerini, True Key Launchpad'iniza kaydedildi" penceresi gelecektir.

    Daha sonra Facebook'a girmek istediğinzde Chrome üzerindeki Intel True Key simgesine tıklamanız ve açılan Intel True Key Launchpad penceresinde Facebook simgesini tıklamanız yeterlidir.  Uygulama Facebook sayfasını açacak ve sizin adınıza parolanızı girecektir.

    Intel True Key aynı zamanda kritik bilgilerinizi saklamanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Kredi Kartı, TC kimlik Numarası, Adres defteri gibi bilgileri saklamanıza yardımcı olur.

    Intel True Key verilerinizi AES 256 ile şifreleyerek sakladığı için verileriniz güvenli bir şekilde saklanır.

    Intel True Key ücretli mi?

    Intel True Key ücretli bir uygulama. 15 parolaya kadar ücretsiz fakat daha fazla veri saklamak isterseniz yıllık 20$ ödemeniz gerekiyor.

    Intel True Key hangi platformalarda çalışır?

    Intel True Key uygulaması  şu platformlarda çalışır:

    • Windows
    • MAC
    • IOS
    • Android

    Aynı zamanda Edge, Chrome ve Firefox tarayıcıları üzerinde eklentisini kullanabilirsiniz.

    Intel True Key uygulamasını nereden indirebilirim?

    Intel True Key uygulamasını şu linklerden indirebilirsiniz.

    Intel Security True Key  programı nasıl kaldırılır?

    Programı yüklediniz fakat beğenmediniz.  Kaldırmak istiyorsunuz. Eğer denetim masasından kaldırmak isterseniz Bir sorun oluştu. Lütfen pencereyi kapatıp tekrar deneyin hatası alabilirsiniz bu durumda aşağıdaki  çözümü kullanarak  Intel Security True Key uygulamasını kaldırabilirsiniz.

    Çözüm: Intel Security True Key nasıl kaldırılır?

    Intel Security True Key kaldırma

    murat murat (12492)