İnternet ağıma bağlanan kişilere kısıtlama getirmek istiyorum

Merhaba sevgili uzmanim.net üyeleri;

Sizlere benim için önemli bir konu hakkında danışmak istiyorum.

İnternet ağıma yani modemime bağlanan tüm kullanıcıların benim belirlediğim kelimeleri internette aratmasını ve benim belirlediğim sayfaları açmasını engellemek istiyorum.

Örneğin; İnternet ağıma bağlanan mobil ve bilgisayar kullanıcıları için webde oyun kelimesi geçtiğinde, sayfa içeriklerinde, oyun kelimesini arama motorlarında aratmaları durumunda ve URL kısmında oyun kelimesinin geçmesi durumunda engellenmesini istiyorum. Bu mümkün müdür acaba?

Kullandığım modem: ZyXEL VMG3312 B10B

İnternet Servis Sağlayıcı: Türk Telekom TTNET

yunusa yunusa (16)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ben böyle bir şeyin mümkün olduğunu pek zannetmiyorum açıkçası. Amacınız internet ağınıza bağlanan kişilerin oyun oynamasını engellemekse, Türk Telekom Güvenli İnternet Profilini ayarlarsınız ve internet ağınıza bağlanan kişiler oyun oynayamaz. Ama internette "oyun" kelimesinin aratılması engellenir mi ondan emin değilim.

    omercik omercik (9418)