internet akn takıldım

internette gezenirken internet hızı birden düştü ttnet hızınız 3 mhps düştü gibi bir uyarı geldi bu akn kaldırmak istiyorum tivibu kullanıyorum akn etkilemiş olabilir mi viduo gezlerken hızlı açılırdı şimdi dona dona açılıyor sinir bozucu olduuu tp link TD-W9970 KULLANİYORUM

nuri92 nuri92 (32)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İnternet Servis Sağlayıcınız tarafından size verilen bir kota vardır ve o kotayı doldurduğunuz zaman internetinizin hızı belli oranda düşer. AKN (Adil Kullanım Noktası) denen şey budur.

    AKN'ler her ayın 1'inde otomatik olarak sıfırlanıyor. Yani ayın 1'ini beklemeniz gerekecek normal hızda internetinizi kullanabilmeniz için. Onun dışında internette gördüğünüz "AKN kaldırma, AKN kaldırma programı..." adı altında hiçbir şeye inanmayın, hepsi dolandırıcılık eseri..

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Türk Telekom Akıllı Çubuk (tıkla) ile kota bilgilerini düzenli olarak görebilir ve takip edebilirsin.

      Bu arada, "tivibu ev" kotayı kullanmaz, AKN'yi etkilemez ve AKN'den etkilenmez. Kotayı kullanan ve AKN'yi etkileyen, AKN'den etkilenen tivibu mobil uygulamalarıdır, yani telefon ve tabletlerde tivibu izlemesi halinde bu olur.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      • peki burada akn kaldırma 2016 var sayfa da oo ne peki nuri92 6 yıl önce
      • Herhalde (ben denemediğim için bu ifadeyi kullanıyorum) bir dönem bazı destekli modemlerde yapılabilmiş ama onunda önlemi alınmış, artık uygulanamaz hale gelmiş. Ama bunlara bundan sonra fazla ihtiyaç olmaz. Zira bir süreden beri (2017 Mayıs ayı itibariyle) 02:00 - 08:00 saatleri arası zaten AKN uygulanmıyor ve AKN aşılmış dahi olsa dikkate alınmayarak bu saatler arası hız normal tarifende olan seviyeye yeniden yükseltiliyor. Ayrıca 2018 sonu itibariylede AKN tamamen kalkacağıda açıklandı. Böyle oluncada hiç uğraşma derim :) @nuri92 temmuz 6 yıl önce

      uzmanim net akn akk kaldırma 2016 var ona inanalalım mı anlamadımm peki ben akk akn la uğraşmak istemiyorum turknet servis sağılıcı nasıldırr

      nuri92 nuri92 (32)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Bahsettiğin konunun üzerinden en az bir sene geçti. O tarihlerde mümkün olabiliyordu (sınırlı olabiliyordu, bazı uyumlu modemlerde sadece). Ama bununla uğraşanlar artık yapılamadığını belirtiyorlar. Üst mesaj yorumumda yazmıştım bunları. temmuz 6 yıl önce
      • Türknet herhalde AKN'yi kaldırmış. Ama bu arada limitsiz internetide kaldırmış. Yani dahada kötü ve interneti çok kullananlar için dahada pahalı. temmuz 6 yıl önce
      • TürkNet'in AKN uygulamasını kaldırdığı doğru fakat sadece kendi altyapılarının olduğu bölgelerde bunu yapabiliyorlar. Yani her TürkNet müşterisi AKN'siz internet kullanacak diye bir şey şuan için söz konusu değil maalesef. Kendi sitelerinde (turk.net) "AKN sorgula" diye bir bölüm var, buradan adres bilgilerinizi girerek altyapınızın AKN'siz internete uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. omercik 6 yıl önce
      • Bunu bilmiyordum, güzel ve faydalı olabilecek bir bilgi. Sağol @farurhenho temmuz 6 yıl önce
      • çok tesekkür ederim turk telekom internet nasıldır ona dewamı etmeliyimm engelli tarifesi varmi nuri92 6 yıl önce