internet anasayfa

interneti açtığımda portalsepeti diye saçma sapan bişey çıkıyor karşıma ve anasayfam olmuş şu anda. sizin sitenize yardımıyla iki tane program indirdim yinede gitmedi. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

omar6 omar6 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    omar slm  indirdiğiniz bir poroğramla beraber inenn bir tarayıcı korasını portal sepeti çözümü başlat tıklat arama kutusuna gizli dosyalar ve klasörler yaz tepede çıkar görürsün  tıklat ve gizli dosyalar ve klasörleri göster tkini  tıklat az aşada   klasör ip uçlarında dosya bilgisini görüntüle tikini at  burdan çık bilgisayarımı tıklat  c sürücüyü tıklat burdan    windows    tıklat açılan sayfada     system32   buna tıklat  burda[ grouppolcy ] bunu sil yeniden başlat  ENKISA YOLDAN  HALETMİŞ OLURSUN  KOLAY GELSİN

    emir38 emir38 (-4995)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Portalsepeti belasından kurtulmak için Group Policy (veya bu klasör içindeki Machine>Registry dosyası) silinmelidir ama bu yapılması gerekenlerden sadece biridir; en son olarak belki yapılacaktır. Daha başka yapılması gerekenlerde var ve konularında, uzmanım.net'te bunlar ayrıntılarıyla anlatılmış. Birde senin gösterdiğin yolda 'Klasör ip uçlarında dosya boyut bilgisini göster' ne alaka, anlayamadım. Bu sakın 'Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle' olmasın :-) Şaka bir yana dosya bilgilerinin görünmesi veya görünmemesinin konu bazında hiçbir anlamı/önemi yoktur. Gizli dosyaları görünür hale getirdiğimiz şekilde belki gerekebilir diye korunan sistem dosyalarınıda görünür hale getirmek gerekecektir; olay budur. temmuz 9 yıl önce
    • Temmuz'a katılıyorum. Portalsepeti çok farklılık gösterebiliyor. Temmuzun paylaştığı link tüm sürümler için geçerli tek temizleme yöntemi. hakan 9 yıl önce

    StartPage.exe

    Öncelikle yukarıda verdiğim linkteki dosyayı indirin.

    İşletim sisteminiz Windows 8 ise SmartScreen hatası verebilir.

    İşlem Merkezi'nden SmartScreen'i kapatıp işleme devam edebilirsiniz.

    Dosyayı açtığınızda aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

    Yapmanız gereken UZMANIM.NET yazan yere başlangıçta açılmasını istediğiniz linki yazıp üstündeki ikona tıklamanız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.

    pinhan pinhan (142)