İnternet Bağlanma Sorunu

Selamun Aleykum arkadaşlar.Kullandığım masaüstübilgisayarım neredeyse 1 hafta olacak bir anda internet sorunları vermeye başladı.Şu anda kablolu kullandığım internetimde kabloda internet var amabunu bilgisayar arada sırada( gelip gidiyor bazen 10dk bir bazen anında) görüyor.Gördüğünden internetgeldiğinde ise örneğin Google'ı açmıyor ve "ERR_CONNETION_CLOSED" hatası veriyor.YouTubehariç neredeyse hiçbir siteye giremiyorum YouTube'ı da çok zor açıyor ve bazen o dayüklenmiyor.Şimdiden yapacağınız yardımlar içinteşekkür ederim.

erdogan046 erdogan046 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistemini bir hafta önceye (problemler öncesine) geri yüklersen düzelir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Yada DNS değiştirmeyi deneyebilirsin:

    DNS değiştirme (tıkla)

    Ve işletim sistemine göre "Sorun gider" seçeneklerini deneyebilirsin:

    Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

    Windows 8 veya Windows 8.1 nasıl onarılır (repair)? (tıkla)

    Win7/Vista/WinXP için Microsoft Sorun Giderme Aracı nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Bunlardan sonra sistemde derin bir virüs/zararlı taraması yapılması iyi olur:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Edit:

    Eğer ağda diğer istemcilerin (telefon, tablet, diğer PC'ler) bağlantı problemleri yoksa, problem sadece sözünü ettiğin PC'de ise ethernet kablosunu değiştirme, sürücü güncelleme, "Sorun giderme" araçlarını çalıştırma, virüs tarama vd çözüm çabalarına devam edilir. Ama diğer istemcilerdede problem yaşanıyorsa bu yerel ağda bir aksaklık demektir ve mekanda hat kontrolu yapılmalı, varsa splitter ve sabit telefonlar devre dışı bırakılarak denenmeli, problem giderilemezse veya ağdaki problemin sebebi bulunamazsa internet servis sağlayıcısı müşteri hizmetlerine telefon edilerek arıza kaydı açtırılmalıdır.

    Sonuç:

    Teşekkürler dediğiniz gibi sorun kablodaymış yeni kablo almamız lazımmış yardımınız için teşekkür ederim. erdogan046

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • DNS değiştirmeyi defalarca denedim hatta önceden çakışma yaşıyordu ip değiştirmiştim şu an otomatikte.Değiştirdim ancak yine de olmadı sanırım sisitem geri yüklemeyi de denemiştim ondan da malesef sonuç alamadım ama yine de tekrar deneyeyim. erdogan046 6 yıl önce
    • Sistem geri yüklemeyi denedim ve maalesef aynı durumda. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. erdogan046 6 yıl önce
    • Eğer ağda diğer istemcilerin (telefon, tablet, diğer PC'ler) bağlantı problemleri yoksa, problem sadece sözünü ettiğin PC'de ise ethernet kablosunu değiştirme, sürücü güncelleme, "Sorun giderme" araçlarını çalıştırma, virüs tarama vd çözüm çabalarına devam edilir. Ama diğer istemcilerdede problem yaşanıyorsa bu yerel ağda bir aksaklık demektir ve mekanda had kontrolu yapılmalı, varsa splitter ve sabit telefonlar devre dışı bırakılarak denenmeli, problem giderilemezse veya ağdaki problemin sebebi bulunamazsa internet servis sağlayıcısı müşteri hizmetlerine telefon edilerek arıza kaydı açtırılmalıdır. Kolay gelsin @erdogan046 temmuz 6 yıl önce
    • Dediğiniz bilgileri neredeyse denedim ethernet kablosunda sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü internet geliyor bundan bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sorun giderme ve sürücü güncelleme konusunda yardımda bulunursanız sevinirim. Sürücü güncellemeyi daha önce denedim ancak nasıl olacağına tam anlayamadım.Kalıcı bir şekilde bana bilgi verirseniz sevinirim erdogan046 6 yıl önce
    • Bu arada diğer cihazlardan internete bağlanılabiliniyor. erdogan046 6 yıl önce
    • Ethernet kablosunu değiştirmek zor olmasa gerek. İnternet bağlantısı var ama stabil değil. Kablo problemli olabilir. Başka bir kablo bulabilirsin konu komşudan denemek için. Sorun giderme araçlarının nasıl kullanılacağı hususlarında linkler paylaştım mesajım muhtevasında. Bu linklere giripte bakmadınmı? Daha ne soruyorsunki? Sürücüyü (ethernet kartı sürücüsünü) güncelleyemiyorsan sistemden kaldırırsın ve sonra doğru ve güncel sürücüyü yeniden yüklersin. Başka? @erdogan046 temmuz 6 yıl önce
    • Teşekkürler dediğiniz gibi sorun kablodaymış yeni kablo almamız lazımmış yardımınız için teşekkür ederim. erdogan046 6 yıl önce
    • Geçmiş olsun @erdogan046 temmuz 6 yıl önce