internet baglanmıyor, internete girmek istediğimde karşıma modem arayüzü geliyor

merhaba arkadaslar  komsumuzla ortak ınternet kulanıyoruz ama ben ınternete gıremıyorum ınter sınyalı  cekıyor ama baglanmıyor modem arayuzu cıkıyor acaba benı engeledımı onu merak edıyorum yardımlarımcı olurmusunuz bu konuyla ilgili bilginız varsa

kullanici858498 kullanici858498 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Modeme bağlandığınıza göre engellemenin olmaması gerekiyor.Engelleme olsaydı bağlantıdan atılmanız gerekirdi.Ayrıca internete bağlanmak istediğinizde sizi arayüz sayfasına yönlendirdiğini söylemişsiniz, genelde bazı modemler eğer internet bağlantısı yok ise size bilgi olarak arayüz sayfasına yönlendirirler.

    Telefon veya başka bir cihazı aynı modeme bağlayın.İkisinde de internet bağlantısını test edin.Ayrıca bu durumu komşunuza söyleyip aynı anda test edin.

    Eğer modem arayüzü şifresini biliyorsanız, arayüz üzerinden MAC Filtreleme kısmından engel olup olmadığına bakma şansınız var.

    ismailsarp ismailsarp (6010)