İnternet bağlantı sorunu

Merhaba, bilgisayarım internete bağlı olduğu halde sayfalar yüklenmiyor,  'yanıt bekleniyor' yazısı geliyor. Pc'de internetten güncelleme de yapılmıyor. Evdeki interneti wifi ve ethernetle denedim. Mobil ağ ile de bağlandım hepsinde sonuç aynı. Diğer cihazlarla bağlanırken sorun yok. Bilgisayarım asus win10, düzelir diye yeniden kurdum ama işe yaramadı. Sorun ne olabilir?

perfeccct perfeccct (22)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Site içi "İnternet bağlantı sorunu" araması sonuçları (tıkla)

    Edit: Sadece WiFi değil, kablolu (ethernet bağlantılı) ve mobil ile PC bağlansada aynı problemler yaşanıyor diyorsun ve bu gerçekten ilginç. Bu durumda akla WEB tarayıcı problemleri geliyor ama Microsoft/Windows güncellemeleride yapılamıyor diyorsun. Virüs problemi diyeceğim, format attım değişmedi diyorsun. Ya birşeyleri tam doğru anlatamıyorsun (yanılıyor olabilirsin) yada işletim sistemini yüklediğin ISO problemli.  Bunlardan başka ihtimal kalmıyor geriye (Eğer PC'de VPN veya proxy kullanmıyorsan )

    Birde farklı bir ISO kullanarak format çek bakalım sonuç değişecekmi.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Aynı sorunu bulamadım ama linkteki cevaplardan yola çıkarak dns sunucusunu değiştirdim ancak düzelmedi. Başka bir çözümde bulamadım.Önerebileceğiniz bir yol var mı? perfeccct 6 yıl önce
    • Mesajımın altında cevaplıyorum @perfeccct temmuz 6 yıl önce
    • Emin olduğum şey wifi, ethernet ve mobil ağda aynısının olduğu ve sadece pc'de bu durumun olduğu. Tarayıcıda arama yapacak gibi başlıyor yanıt bekleniyor yada yanıt vermiyor diyor. Program güncelleme yapmıyor.Sorun bulmada da sorun bulmuyor. Sorun bana da çok saçma geliyor.Teknik servisle görüşüp göndermek en iyisi. Bilgisayar bilgimin sınırlarına ulaştım dediğiniz yöntemi onlar yapsın. Cevabınız için teşekkürler... perfeccct 6 yıl önce