İnternet bağlantılarında "sınırlı erişim" probleminin en basit çözümü nasıl olabilir? Tek tıklamayla bu çözüm gerçekleşebilirmi?

Bu problemden bütün laptop kullanıcıları muzdarip olabilmektadır. Hemde oldukça sık.. Pekala, bu problemi çözmek için çok çaba sarfetmeye gerçekten ihtiyaç varmıdır? Bu problemin anında çözüm sağlayabilecek pratik bir yolu bulunuyormu?

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Cevap evettir. Hemde çok kolay..

    Ekkranın sağ alt köşesinde saatin orada internet bağlantısına (merdiven şekilli olan) sağ tıklanır oradan Ağ Paylaşım Merkezine gidilir. O pencerede sol yandaki bölümden "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" tıklanır ve bu şekilde Ağ Bağlantıları penceresi açılır. Orada kablolu ve kablosuz bağdaştırıcılar bulunmaktadır.

    Kablolu ve kablosuz bağlantılar mouse ile ortak seçilerek sağ tuş tıklanır ve bu menüden "Bağlantıları köprüle" komutı verilir.

    Bu işlemden sonra bağlantıların köprülenmesinin yapılmakta olduğuna dair 3 veya 5 saniye sürecek bir bilgilendirme çıkacaktır ve köprüleme gerçekleşecektir. Diğer bağdaştırıcıların yanında yeni bir bağlantı simgesi ortaya çıkacak ve aktif bağlantı sağlayacaktır.

    Bu şekilde problemli wifi bağlantıyı ethernet üzerinden düzelterek kullanabiliyoruz. Elbetteki ethernet kablosu bağlamadan, wifi bağdaştırıcı ile köprüleyerek..

    Not: İstendiği anda köprü bağlantı sağ tık ile kolaylıkla silinebilir.

    Alttaki bağlantıdan işlemin kısa videosuna bakabilirsiniz.

    https://www.youtube.com/watch?v=XIYEeGX1yXo

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Hiç uğraşmana bile gerek yok hangi modemi kullanıyorsan mesela ttnet ara müşteri temsilcisini hemen sorunun hallolsun.Uzaktan erişim yapılabiliyor ve modemin içine giriliyor ve tamir oluyor muhtemelen ankastresinde bir sorun vardır modemin.Bende de aynı sorun vardı ben böyle yaptım ve herkese tavsiye edrim arayın halletsinler.

      kemalkaya kemalkaya (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Onların yaptıkları uzaktan senin modemini resetlemek, başka birşey yaptıkları yok (Ama ne yaptın diye soracak olursan birçok şey üfürebilirler.). Bunu sende yapabilirsin. Yani kendi modemini kendin kapatarak yeniden açabilirsin ki buda bazan olumlu sonuç verebilir, problemi çözebilir. Ama her zaman değil.. Duruma göre.. temmuz 9 yıl önce
      • Ayrıca benim anlattığım çözüm, telefon etmekten dahi daha kolay :-) temmuz 9 yıl önce

      merhaba ağ köprüsü oluşturmak için internet bağlantısı paylaşımı tarafından kullanılmayan en az iki lan veya yüksek hızlı internet baglantısı secmelisiniz diye hata alıyorum windows 8 kullanıcısıyım kaplosuz ag kullanıyorum

      kullanici172042 kullanici172042 (1)