internet bağlantısı sürekli kopuyor ve çok yavas

dell inspiron 3521 bilgisayar var internet bağlantısı sürekli kopuyor ve çok yavaş ne yaptıysam çözemedim yadımcı olur musunuz

talha2302 talha2302 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1- WiFi adaptörü sürücüsünü değiştir/güncelle

    2- Önce DNS önbelleğini temizle ve sonra klavyeden DNS ataması yap/değiştir (8.8.8.8 - 8.8.4.4 Google DNS tavsiyemdir):

    DNS önbelleği temizleme nasıl yapılır? (tıkla)

    DNS değiştirme (tıkla)

    3 - Modem arabiriminden kablosuz bağlanma kanallarını değiştir, denemeler sonucunda en stabil bağlantıyı seç (1,3,5, ve 11. kanallar genellikle daha iyi sonuç veriyor)

    Üsttekiler sonuç vermezse/yeterli olmazsa;

    4- WiFi özelliklerine girerek "Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu ayarı kapatsın" işaretini (seçimini) kaldır ve iptal et

    Eğer bunların hiçbiri sonuç vermezse;

    PC'yi başka bir ağda/internet bağlantısında dener kontrol edersin ve eğer bu kontrollerden problemin PC ile alakalı olmayıp internet bağlantısının problemli olduğu sonucu çıkarsa servis sağlayıcıya bildirilerek arıza kaydı açtırır; internet servis sağlayıcısından gerekli kontrolleri yapmasını istersin.

    temmuz temmuz (12505)