internet çok yavaş

0

merhaba. bilgisayarla internete bağlanmam çok uzun sürüyor. siteleri çok geç açıyor. internetten olduğunu düşünmüyorum çünkü bir çok yerde denedim. virüs taraması yaptım ama bi sonuç elde edemedim. sizce neden olabilir ? 

windows 8 64 bit

ttolgaer ttolgaer (8)
6 yıl önce sordu

  Toplam 3 Cevap


  0

  merhaba,

  Öncelikle bilgisayrınızda da aynı yavaşlık söz konusu mu? Eğer değilse internet sağlayıcınız ile görüşün. Hattınızın cache belleğini temizlesinler ve bu işlem sonrasında modeminize reset atınız.

  Kullandığınız tarayıcıların google chrome, explorer, mozilla, yandex vs. bu tarayıcılara girip internet geçmişini, kayıtlı verileri ve çerezleri siliniz.

  Ardından bilgisayarınızda çalıştır komutunu açarak çalıştır parametresine %temp% yazınız ve gelen penceredeki tüm dosyaları siliniz, silinmeyenleri atlayınız. Pcyi yeniden başlatınız. Sorununuz çözülmüş demektir, saygılarımla..

  laboustasarim laboustasarim (693)
  6 yıl önce cevaplandı

   0

   evet bilgisayarda da zaman zaman yavaşlık söz konusu. kendi internetimi bir yana koyuyorum zaten o başlı başına bir sorun. ama girdiğim başka yerlerde de aynı şey olunca sorun bilgisayarda diye düşündüm. %temp% klasöründeki tüm dosyaları sildim şuanda gözle görülür bir fark yok gibi

   ttolgaer ttolgaer (8)
   6 yıl önce cevaplandı

    0

    Interneti sizden başka birisi kullanıyor mu?

    Internete wi-fi ile mi bağlanıyorsunuz?

    Internete kablosuz bağlanıyorsanız sinyal seviyesini kontrol edin.  Sinyal seviyesinin düşmesi internet sayfalarını yavaş acılmasına sebep olabilir.

    Ayrıca arkaplanda çalışan bir ve dosya paylaşım yazılımı, bir torrent uygulaması var mı? Eğer u torrent gibi bir program kullanıyorsanız ve açıksa, upload veya download yapıyorsa internetiniz yavaşlar.

    Ayrıca adsl bağlantısına sahipseniz bağlandığınız bölgedeki bir sorun sizi etkiliyor olabilir. http://www.speedtest.net/ adresinden adsl hız testi yapın ve eğer sorun görünüyorsa, örneğin 8Mbps internet hızınıza rağmen burada 2Mbps bulunuyorsa servis sağlayıcınızı arayın ve durumu söyleyin. 

     

    hakan hakan (14082)
    6 yıl önce cevaplandı

     üyelik gerektirir

     Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

     Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
     uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol