İnternet çok yavaşladı

Merhaba;

Son günlerde internet çok yavaşladı. Hiçbir siteye giremez oldum. Mobilde de durum böyle. Kablolu/Kablosuz bağlanmayı denedim sonuç yine aynı. Arkadaşıma sordum, onlarınki de çok yavaşmış. AKK dolmuştu, dün faturasını ödedik o yüzden yavaştır diye. Sonuç aynı. Siz de de bu yavaşlık var mı?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AKK Dolduktan sonra fatura ödesende hız yükselmez. Sıfırlama yani yeniden yükselmesi ayın son günü saat 24'te olur. Yani şu sıralara göre 15 dakika öncesi bunun gerçekleşmesi gerekirdi. Modemi kapat ve yeniden aç, öyle bir daha kontrol et.

    Sonra hız testi yap ve buraya yaz.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz Ping süresi 73ms İndirme hızı 16.82Mbps Yükleme hızı 2.93Mbps toprak34 6 yıl önce
    • Ping biraz yüksek ama download ve upload hızları iyi @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Hız tarifen neydi? @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz Tam hatırlamıyorum ama 35 veya 50 mbps 'di sanırım. toprak34 6 yıl önce
    • Mesela benim 35 megabit ve hız testinde 33.6 alıyorum net olarak. @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Eğer 35-50 ise bu hız testi sonucun çok düşük oluyor. Servis sağlayıcına telefon ederek düzeltilmesini istemelisin (Hız testlerini kablolu bağlantı ile yaparsan daha doğru ve net sonuçlar alırsın. Yoksa Wifi bağlantılarda yanıltıcı olabilir). @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz Kablo bağlantısından deneyeyim hemen :) toprak34 6 yıl önce
    • Fakat ne olrsa olsun 16 megabit hızlarla web'de dolaşmak facebook'a girmek falan hiç problem olmaz, bunlar rahatlıkla gerçekleşir @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • İndirme 13.27 Mbps Yükleme 4.32 Mbps Ping 57 ms toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz toprak34 6 yıl önce
    • Kablosuz 16, kablolu 13.. Olmaz öyle şey. Ya yanlış ölçümler oluyor yada stablite yok. Ayrıca 4 megabit upload olmaz, Upload için bu hız çok yüksek (iyi ama vermezler o kadar. Mesela benimki 3 megabit). @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Servis sağlayıcının müşteri hizmetlerini ara ve yapılan mukaveleye göre hız tarifeni oraya sor ve yaptığın hız testi sonuçlarını oraya bildir. Onlar sana bilgi verirler ve eğer varsa yapılması gerekenleri sana söylerler @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz Şimdi ararsam cevap vermezler değil mi? :) toprak34 6 yıl önce
    • Verirler ama herhalde babanın araması gerekir. Mukavele onun üzerinedir herhalde @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz Evet :) Neyse yatayım ben. İyi geceler :) toprak34 6 yıl önce
    • İyi geceler :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce