İnternet de dalgalanma var sebebi ne olabilir acaba

Steam den oyun indirdim de İnternet hızım 100 mgbt lakin belli bir süre 10.000 hız la indiriyor belli bir süre sonra 5.000 le 3.000 hız iniyor sonra cıkıyor sebebi ne olabilir ki acaba

enso enso (6)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Bunun belli başlı sebepleri vardır;

    1- Wifi kullanıyorsanız stabil olmadığından dalgalanmalara maruz kalabilirsiniz.

    2- LAN bağlantısı (Kablo) yapıyorsanız değiştirmenizi öneririm.

    3- Modemi kapatıp 10 saniye beklediğinizde en iyi sunucuya bağlanır ve internet normale döner.

    4- Altyapı kaynaklı sorun olabilir, müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

    astrayos astrayos (141)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Modem mim tenda v12 ac1200 alt yapı 100 mgbt destek liyor bilgisayar la modem cat8 aldım yeni Baska bir nedeni olurmuş bunlar haricinde enso 1 yıl önce
    • Steam servislerinde de sorun olabiliyor. Tarayıcıdan herhangi bir şey indirmeyi deneyebilir misin? astrayos 1 yıl önce
    • Tarayıcı da sorun olmuyor steam de belli oyunlarda ediyor genelde mesela apex aralıksız 9.000 ile 10k la indiriyor pubg 3 5 düşüyor arada 9k çıkıyo enso 1 yıl önce
    • Sadece ondaysa genel bir problem yoktur. Senin yapabileceğin bir durum yok arada yapıyor onu. Düzeltirler güncelleme ile astrayos 1 yıl önce
    • Teşekkür ederim enso 1 yıl önce

    @astrayos cevabına ek olarak;

    • Steam sunucularında sorun / yoğunluk olabilir.

    Farklı zaman dilimlerinde indirmeyi deneyebilirsin. Mesela akşam değil de sabah 07:00 gibi indirmeyi dene. Genelde bu tür indirme işlemindeki dalgalanmalar Wi-Fi yani kablosuz kullanan kullanıcılarda çok sık rastlanır.  Kablosuz sinyalindeki dalgalanmalar download hızına etki eder.

    Steam dışında başka bir yerden indirme yaparak da test gerçekleştirebilirsin. En azından sorun Steam sunucularında mı başka bir yerde mi fikir verir.

    murat murat (12492)