İnternet den aldığım şeyi iade ettim ama param hesaba yatmadı.

İnternetden bir ürün aldım ve vaz geçtim yani iade ettim sonra hesabıma girdim fakat param hesabıma yatmamış neden?

darkcrak darkcrak (5158)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İlk olarak iade ettiğiniz ürünün parası direk hesabınıza yatmaz bunun süreçleri vardır ya 2 gün ya da 15 gün sürer tabii bankanıza bağlı ve satın aldığınız kişiye.

    Peki bu süreci hızlandıra bilir miyim?

    Maalesef ki bu süreci siz ne yaparsanız yapın hızlandıramazsınız.

    Hesabınız incelenecek ürün incelenecek tabii ürünü aldınız ve beğenmediniz sonra geri yolladınız o zaman ürün incelenecek ve uygun kriterlere dayanıyorsa ürün o zaman paranız 15 gün içinde hesabınıza yatacaktır yani ürünü aldınız ve denediniz yırtıldı veya kırıldı sizden kaynaklı veya aldığınızda öyle geldi gibi.

    Peki hesabıma 15 gün içinde param yatmadı veya hiç yatmadı ne yapacam?

    Yapacağınız bir tek şey var ürünü aldığınız sitenin müşteri hizmetleri ile görüşmek ve şikayetinizi dile getirmek olacaktır olmadı satıcının telefon numarasını internetden bulup onunla konuşmak olacaktır ama hiç bir faydası olmaz ama yinede deneyin bunu illa aldığınız sitenin müşteri hizmetleriyle görüşmek olacak kısacası N11'den mi aldın N11 in müşteri hizmetleriyle görüşecen Trentyoldan mı aldın onun müşteri hizmetleriyle görüşecen.

    Not: N11,Gitti gidiyor, Hepsiburada, Trentyol vb. büyük şirketler de böyle olaylar olmaz.

    darkcrak darkcrak (5158)