internet download manager indirme yapmıyor?

1. internet download manager  indireceğimiz her neyse daha %1 olmadan program kendisini kapatıyor. indirmeyi tekrar başladıyorum, belirli küçük bir kb indirme yaptıktan sonra tekrar kapanıyor. Yani indirme konusunda tat vermiyor. ürün crackli bir ürün ve virüs programımı bilgisayarda aktif etmedim.

2.internet download manager düzgün bir indirme yapmadığı için tarayıcının indirme özelliğini kullanmak istiyorum bu seferde internet download manager indirme sayfası açılıyor malum bozuk olduğu için indirme yapamıyorum. internet download manager düzgün çalışması için ne yapabiliriz ve internet download manageri bilgisayarımdan kaldırsam tarayıcının indirme özelliğini kullanabiliyorum ama ben bunu istemiyorum. bilgisayarımda yüklü iken pasif hale getirip tarayıcının indirmesini kullanmak istiyorum.

kobra7 kobra7 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IDM ile indiremiyor fakat aynı dosyayı tarayıcı ile doğrudan indirebiliyorsan bu durumun bir kaç sebebi olabilir:

    • Crackli IDM uygulamasında sorun vardır
    • İndirme sitesi Download Manager yazılımlarına karşı önlem almış olabilir.

    İlla IDM kullanmak zorundayım diyorsan IDM'i kaldır ve varsa başka siteden internet download manager'i indir ve yükle. Bence bu şekilde sorun çözülecektir.

    IDM'de indirme yapabilmek için ilave bir ayar yapmana gerek yok. Sorunun crackten kaynaklanıyor olabilir. Xtreme Download Manager diye bir program var bilmem duydun mu. Bence iyi bir IDM alternatifi deneyebilirsin:

    https://uzmanim.net/soru/xtreme-download-manager-nedir-xtreme-download-manager-nasil-kullanilir/88187

    IDM tarayıcısını geçici olarak durdurabilirsin:

    Options->General yani Seçenekler ->Genel bölümünden tarayıcı entegrasoyunu durdurabilirsin.

    IDM geçici kapatma

    Buradan hangi tarayıcıyı kullanıyorsan onun işaretini kaldır. Bu durumda IDM devreye girmeyecektir. Tarayıcıyı kapatıp açman da gerekebilir bu ayardan sonra.

    murat murat (12492)