İnternet Download Manager uzantı sorununu nasıl çözebilirim?

İnternet Downlad Manager ilgili şöyle bir sorunum var. Bu programı kurup google chrome tarayıcısının uzantılar kısmına manuel olarak IDMGCExt.crx uzantısını attığımda bu uzantı bozuk olabilir diyor uzantılar kısmında.Hemen altındaki onar tuşuna bastığımda bir şey değişmiyor.Hatta programı kaldırıp tekrar kurduğum ve aynı şeyi yaptığım halde yine aynı sorunla karşılaşıyorum.Programın güncel olan sürümlerinden birini kullanıyordum.Son zamana kadar programı gayet güzel kullanıyordum.Hiç bir sorunda yoktu.Şimdi ise kullanamıyorum.Acaba tarayıcıdan kaynaklı, google güvenlik uygulamaları ile ilgili bir sorun mu acaba ? Bu konuda yardım ederseniz memnun olurum.

komando82 komando82 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Son zamanlara kadar problem olmadığını belirtiyorsun. Böylesi hallerde ilk başvurulması gereken çözüm yolu, PC'yi problem öncesi bir zamana geri almak olmalıdır (Bundan sonuç alınamazsa başka çözüm yolları araştırılır):

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sorunun tarayıcıdan kaynaklandığını tahmin ediyorum.İDM harici bir eklenti,uygulama olduğu; google chrome kendi uygulamalarından olmadığından güvenlikle ilgili bir sorun diye tahmin ediyorum.

      komando82 komando82 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Ben ne diyorum, anlamaya çalıştınmı? :) temmuz 7 yıl önce
      • Eğer Sistem Geri Yükleme yaparak yine çözüme varamasaydın ve burada bunu bu şekilde belirtseydin ( veya geri yükleme yapma imkanının olmadığını ifade etseydin) başka tavsiyemde olacaktı. Ama çok gerekmiyor herhalde. temmuz 7 yıl önce

      Sorun dediğiniz gibi tarayıcı kaynaklı, ama sorun önceden yok ise @temmuz hocamın dediği gibi sorun olmayan bir tarihe geri alabilirsin.

      Olmadı Chrome tarayıcısı silip tekrar yükle.Sildikten sonra tamemen sıfırlama işlemi için aşağıdaki yolda bulunan Google klasörünü de silmelisin.

      C:\Users\[KulanıcıAdı]\AppData\Local

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      7 yıl önce cevaplandı

        @temmuz @ismailsarp @komando82 arkadaşlarlardan bilgili biri değilim aynı sorunu kendi bilgisayarımda başıma

        geldiği için çözdüm ve diğer üye arkadaşlarda yararlansın diye paylaştım sorunun çözümü şöyleki

        İnternet Download  çalıştırın /yardım / günceleştirmeleri denetle / ve günceleştirmeleri indirin ve yükletin

        bu arda cracklı kullanıyorsan yeniden crack yapman gerekecek. en azından ben böyle çözdüm

        candan candan (4301)
        7 yıl önce cevaplandı

          IDM ile ilgili bu tür sorunlar genelde Tarayıcının kendini güncellemesinden kaynaklanıyor.

          Eğer tarayıcı kendini güncellediyse IDM eklentisi eski kalıyor. Tarayıcı güncellemesinden sonra  IDM yeni sürümü varsa mutlaka bu yeni sürümü kurun.

          IDM Chrome eklentisi, tarayıcının kendini güncellemesinden sonra eski bir eklenti olarak kalıyor.

          hakan hakan (15424)
          7 yıl önce cevaplandı

          • Bu doğru olabilir ama bunun için herhalde IDM sürümü oldukça eski olmalı diye düşünüyorum. Zira -tesadüf oldu- az önce Chrome güncellendi ve hemen arkasından IDM yeni sürüme geçmediği halde uzantı çalıştı (ilk seferinde çalışmıyor, Chrome bir kez daha kapatılarak tekrar açılıyor ondan sonra çalışyor). Ayrıca senelerden beri bende bu şekilde.. @hakan @komando82 temmuz 7 yıl önce