İnternet'e bağlanılamıyor

Windows 8.1 yüklü Samsung NP900X3A ultrabook  kullanıyorum. Bilgisayarım uykuya geçtiğinde bazı zamanlarda, uykudan uyandıktan sonra internete giremiyorum. Google Chrome aşağıdaki gibi bir hata veriyor:

İnternet'e bağlanılamıyor

Bilgisayarınız İnternet'e bağlı olmadığından Google Chrome web sayfasını görüntüleyemiyor.

Yeniden Yükle Ayrıntılar

İnternet bağlantınızı kontrol edin
Kabloları kontrol edin ve kullandığınız yönlendiricileri, modemleri veya diğer ağ cihazlarını yeniden başlatın.
Güvenlik duvarınızın veya virüsten korunma programınızın ayarlarından, Chrome'un ağa erişmesine izin verin.
Ağa erişmesine izin verilmiş bir program olarak zaten listelenmişse listeden kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.
Hata kodu: DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Bilgisayarı yeniden başlatınca sorun düzeliyor. Böyle bir soyun yaşayan var mı? Sebebi ne olabilir?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)