İnternet Hızı Farklılığı

Merhaba,evimde  PC, telefon ve TV ye aynı wifi ile bağlanıyorum. PC ve telefonda hız problemi yok iken televizyon üzerinden internete girdiğimde sayfalar,youtube vs.  hızlı değil. Nedenini bilen var mı acaba? (Televizyonum Samsung 55RU7300 4K Smart TV .)

memocano memocano (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Televizyonuna bağlanan kabloda sorun olabilir veya kablo kaliteli olmayabilir. Bana sorarsan kabloyu değiştirip dene.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Kablo? (wi-fi ile bağlanıyorum) memocano 3 yıl önce
    • :/ Tuhaf bir durum bunu servise söylemende fayda var yani Wifi kartı ile ilgili bir durum olabilir. @memocano darkcrak 3 yıl önce

    tv nin yazılımını güncelleyin.  kablonun uçlarını yeniden çakın.  bende aynı sorun vardı. kablo uçlarını değiştirince tüm sorun çözüldü.

    adems adems (1)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Yazılım güncellemesini kontrol ettim, sorun yok ama kablo olaynı anlamadım. Hangi kablo?.. memocano 3 yıl önce
    • Tv ye takili olan ağ kablosu. adems 3 yıl önce

    Televizyona dahili olan Wi-Fi kaliteli değildir güçlü çekemiyordur.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Enthernet kablosu ile TV yi Wifi ye bağlayın .Belki kablolu daha hızlı olur.

      adils adils (136)