İnternet hızım her akşam yavaşlıyor

Sadece benim Lenovo G505 dizüstü bilgisayarımda oluyor bu sorun telefonlarda veya aynı ağa bağlı diğer cihazlarda sorun yok internette anlayamadığım bir sorun oluyor saat 23.59 dan sonra internet hızı 15mbps den 2mbps ye kadar düşüyor ve düzeltmek için her seferinde CMD yi yönetici olarak çalıştırıp alttaki üç kodu teker teker yazıp ENTER tuşuna basıp bilgisyarı yeniden başlatmam gerekiyor önceden böyle bir sorun yoktu ama son 1 aydır muzdaribim kökten nası çözebilirim bu sorunu?
CMD ye yazdığım kodlar:
netsh winsock reset catalog
netsh int ipv4 reset reset.log
netsh int ipv6 reset reset.log

bcaggul bcaggul (117)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternetin yavaşlamasının sana özgü bir durum olduğunu düşünmüyorum. AKN kaldırıldığından beri aynı durumu ben de yaşıyorum. Özellikle dizi vs izlerken internet can çekişiyor. Önceden hiç böyle bir sorun yoktu. Sanırım Türk Telekom alt yapısı mevcut durumu kaldırmıyor sorun da bundan kaynaklanıyor. Gündüz hızlı olan internet akşam yavaşlıyor.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • bende ki gariplik bir bilgisayarımın 3 mbps alırken diğer tüm cihazlarımın 2 telefon ve 1 laptop +20 mbps alması. Sürekli yaşadığım bir durum değil tek bir cihazımda var bu durum. bcaggul 5 yıl önce
    • @bcaggul burada cihazlar kablosuz bağlıysa cihazdaki wifi alıcısının kalitesi ve ortamdaki sinyal kirliliği devreye giriyor. Aynı ağa bağlı cihazlar farklı çekiş güçlerine sahip olabilirler. Hatta hepsi tam seviye çekiyorken birisi daha yavaş internet kullanıyor olabilir. O cihaz ortamdaki sinyal kirliliğinden etkileniyor olabilir. Önerim cihaz içinde önce sürücü güncellemesi var mı kontrol et. Özellikle wifi için. Benzer bir durum arkadaşımda var. Acer marka laptop sürekli yavaş bağlanıyor. Lenovo ve Dell marka olanlarsa canavar gibi çalışıyor. murat 5 yıl önce