internet indirme hızım 23.43 mbps ama o hızda indirmiyor 3 mbps hız ile indiriyor sürekli .

şimdi gelip şey demeyin verdiği kotayı geçtğinizden hız düşüyor diye .

alakası yok daha kotam 10 gb de .

ve tüm internet hız sitelerini denedim 22-23 mbps çıkıyor

gnhn gnhn (7)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba öncelikle pardus gibi hızlı serverden veri çekip indirme hızınızı denetleyin;

    http://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/calisan/2007.3/Pardus-Calisan-2007.3.iso  (tamamen hız denemesi amaçlıdır)

    Hızınız normal ise sorun yoktur.Eğer hızınıda düşüş gözlemlediyseniz, modem arayüzüne (genellikle 192.168.1.1 veya 2.1) olarak girin.Şifre si genelde admin ya da ttnet ya da password tur. ADSL durum tablosuna gelin;

    TP link modem için örnek durum tablosu;

    Airties Modem için örnek durum tablosu;

    Buradaki ADSL Rate(veri oranı) değeri şuanki hızınızı gösterir.Attainable(maksimum hız) değeri ise maksimum alabileceğiniz hızı gösterir.Eğer Şuanki hızınız düşükse ve maksimum alabileceğiniz hız da iyi bir değerse.TTnet veya kullandığınız ISS arayıp hızınızın arttırılmasını isteyin.Maksimum hızınız şuanki hızınız kadar ise yapılabilecek pek bir şey olmayabilir.Arayıp port değişimi isteyin.Ancak oturduğunuz yerde altyapı iyi değilse şansınıza küsün yapılacak şey bekleyip Telekomun altyapıyı düzeltmesini beklemek :)

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    10 yıl önce cevaplandı

      merhaba kullandığınız internet adsl mi yoksa fiber mi öncelikle anlattığınıza göre sorununz servis sağlayıcınızdan kaynaklı olarak gözüküyor öncelikle servis sağlayıcınızı arayınız ve drumu anlatınız muhtemelen alt yapı çalışması veya internetinizin servis sağlayıcı firma tarafınfından çözülecek bir durum şu an bu onlar modeminiizin size gelen sinyalini sıfırlıyacaklar ve sorunu çözecekler sorun onlardan kaynaklı arayınız hemen çözerler saygılarımla..

      laboustasarim laboustasarim (693)
      10 yıl önce cevaplandı

      • ttnetn fiber ama dğştrmyi dşnyrz turkcelle geçecez gnhn 10 yıl önce
      • firma küçümsemiyorum ama süperonline daha iyidir kesilme sorunu olmaz bencede geçmelisiniz :)) laboustasarim 10 yıl önce