Internet kesililiyor ne yapmam lazım

Slm arkadaslar. Benim internetim 2,3 saate bir kesiliyor. Yanliz kesilme su sekilde modemde internet isigi yaniyor.. agbaglanti sembolu uzerine unlem işareti geliyor. Unlem işaretinin ustune tiklayip yeniliyorum tekrar internet geliyor...

kullanici281139 kullanici281139 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    wifi kopması ve ünlem işareti sorunu giderme konuya gidin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Baktim benimkinde sadece bitane agbagdastirici var oda intel r 82578dm gigabit nerwork

      kullanici281139 kullanici281139 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Kablolu internet kullandığın anlaşılıyor.

        1- Aygıt yöneticisinde belirttiğin ağ bağdaştırıcısı sağ tık menüsünden;

            +Önce sürücüyü devre dışı bırak ve sonra yeniden etkinleştir.

            +Çözüm olmazsa yine aynı menüden sürücüyü güncelle.

            +Yine çözüm olmazsa sürücüyü kaldır ve yeniden yükle (veya donanım değişikliklerini tarattır).

         2- Problem devam ediyorsa ethernet kablosunu (modem ile PC arasındaki ara kabloyu değiştirerek birde öyle dene (Ayrıca modem üzerinde başka bir port bağlantısıylada denemekte fayda olur).

         3- Yine düzelmezse bu defa Ağ Paylaşım Merkezini açarak orada indernet bağlantın üzerine tıklayıp "Özellikler" arabirimi "TCP/IPv4 özelliklerine girerek oradan el ile IP ataması yap (8.8.8.8 ve ikincisi olarak 8.8.4.4 olabilir.).

            +Yine çözüm yok ise yine aynı ayarda (arabirimde) bu defa el ile IP ataması yap (sabit IP).

        Bilgisayara el ile, manuel IP nasıl girilir? (tıkla)

        Bunları yaparsan problemin çok büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

        temmuz temmuz (12505)