İnternet Kesiliyor.

Telefonu açtıktan sonra internet kesiliyor.Teknik servisten 1 tane adam geldi.Baktı ve dediki sorun yok dedi.Ama o gittikten sonra yine aynı sorun.Sorunları gider yaptığım zaman diyorki.DNS SUNUCUSU YANIT VERMİYOR.dns yazdım gene olmadı.Spiletter ı değiştirdim yine olmadı.Artık napabilirim bilmiyorum.Bide bilgisayarım windows 7.LÜTFEN YARDIM EDİN!!! ARTIK ÇILDIRICAM!!!!!!!!!!!

trprogamer trprogamer (1)
8 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Telefonu açtıktan sonra internetin kesilmesinin bilgisayar ile alakası yoktur.Bu durumda akla gelmesi gereken şey internet ve telefon bağlantılarının nasıl olduğudur.

Aşağıdaki bağlantı şekline göre kablolarınızı kontrol ediniz.

1. Dışardan Gelen Hat (Line) Kablosunu Spliterdeki Line girişine takınız.

2. Modeme giden kabloyu Modem girişine takınız.

3. Telefona giden kabloyu Phone girişine takınız.

Bu şekilde kablolarınızın düzenini kontrol ettikten sonra kesilme meydana geliyorsa bunun sebebi kablo arızası olabilir.Bu yüzden buradan müdahale etmemiz zor görünüyor.Bu durumda ilgili internet sağlayıcı firmasını arayarak destek isteyiniz.

ismailsarp ismailsarp (6010)