internet kesilmesi

internetim hergün kesiliyor günde 3-4 kere belki daha fazla. ttnet buna bi çözüm bulamıyor sizce nasıl düzeltebilirim ? modem asus dsl-N12E

ttolgaer ttolgaer (8)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternetinizin kesilmesinin farklı sebepleri olabilir.

    Internetiniz kesildiğinde ADSL Modem üzerindeki ADSL ışığı da yanıp sönüyorsa;

    • Binadan dairenize gelen telefon kablosunda sorun olabilir. Adsl modeme gelen telefon kablosunda ek yapılan, birleştiriken noktalar varsa buradalarda oksitlenme olmuş olabilir. Bu ek yerlerini  kesip yeniden birleştirmek gerekebilir.
    • Size gelen hattın bağlı olduğu santralde sorun olabilir. Bu durumda Turk Telekom'un size gelen hattı gözden geçirmesi yenilemesi gerekebilir.
    • Adsl modeminizin bağlı olduğu hatta voltaj oynamaları olabilir. Bu durumda adsl modeminiz internet kesintisine yol açacaktır. UPS yani kesintisiz güç kaynağı bağlayarak durumu tolare edebilirsiniz.

    Modem üzerindeki ADSL ışığında bir değişiklik yok sabit yanıyor fakat internetim kesiliyor

    • Kablosuz olarak bağlanıyorsanız, Wi-Fi kullanıyorsanız sinyal seviyesi ile ilgili bir durum olabilir. Sinyal seviyenizi kontrol edin. Adsl modem ve bilgisayarınız arasında kapı gibi sinyal kesici durumları ortadan kaldırın.
    • Bilgisayarınız internete bağlı görünüyor fakat web sayfaları açılmıyorsa DNS sunucular ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. İnternet kesildiğinde Ping testi yapın. Başlat > çalıştıra CMD yazın ve enter tuşuna basın. Çıkan ekrana Ping 8.8.8.8 yazın enter tuşuna basın Gönderilen ve Alınan paket sayısı 4 görünüyorsa internet kesintiniz DNS kaynaklıdır. DNS sunucularınızı değiştirin.
    • Düşük bir ihtimal de olsa ADSL modem ve  Kablosuz ağ adaptörü arasında uyumsuzluk olma ihtimali de var. Bu durumda ADSL modem ve kablosuz ağ adaptörünüzün sürücülerini güncellemeyi deneyin.
    cemphp cemphp (651)