Internet kotama nasıl bakabilirim? Kota sorgulama nasıl yapılır? (TTnet, Superonline, Turknet, Uydunet)

Internet kotama nasıl bakabilirim?

Kota sorgulama nasıl yapılır?

TTnet (Turk Telekom) kota sorgulama nasıl yapılır?

Superonline kota sorgulama nasıl yapılır?

Turknet kota sorgulama nasıl yapılır?

Uydunet(kablonet) kota sorgulama nasıl yapılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Türkiyede satılan internet paketlerinin birçoğunda kota uygulanıyor.Sınırlı olarak satılan paketlerin 4 GB, 6 GB, 12 GB gibi kotaları bulunuyor.Ayrıca internetiniz sınırsız da olsa Adil Kullanım Kotası denilen olay yüzünden aslında bir hız limitiniz oluyor.Bu açıdan kota sorgulamasını takip etmek herkes için önemli hale geliyor.

    Türkiye üzerinde 4 GB, 6 GB, 12 GB gibi kotaları tarifeler ve Sınırsız adı altında satılan ve 50 GB, 75 GB, 100 GB gibi hız limitli tarifeler satılıyor.

    Kotanızı sorgulamak, Adil Kullanım Kotanızı aşıp aşmadığınızı öğrenmek için aşağıya göz atabilirsiniz.

    TTnet (Turk Telekom) kota sorgulama nasıl yapılır?

    Turk Telekom ADSL, VDSL veya Fiber kullanıcıları için kota sorgulama linkine buradan ulaşılabilir.Link üzerinde giriş yapabilmek için tek şifre oluşturmanız gerekiyor.Bunu yapabilmek için de üye olmalısınız.Buradan üyelik ekranına ulaşabilirsiniz.Bu işlem ücretsizdir.

    Turk Telekom kullanıcıları için Tek şifre istenmeyen bir link daha mevcut.Buradan sadece kullanıcı adı ve şifreden sonra kotanıza bakabilirsiniz.Buraya tıklayarak ekrana ulaşabilirsiniz.

    Superonline kota sorgulama nasıl yapılır?

    Superonline kullanıcıları için buraya tıklayarak hesabım sayfasına ulaşabilirler.TC kimlik no yazarak ve şifreniz için de belirtilen nuramaraya SMS atarak şifre alabilirsiniz.Ekran üzerinden kota ve adil kullanım kotası durumlarına bakılabilir.

    Turknet kota sorgulama nasıl yapılır?

    Turknet kullanan kullanıcılar buraya tıklayarak Turknet online işlemler ekranına ulaşabilirler.Ekran üzerinden kota sorgulaması yapılabilir ve Adil Kullanım Kotası durumuna bakabilirsiniz.

    Uydunet(kablonet) kota sorgulama nasıl yapılır?

    Uydunet yeni adıyla kablonet kullananlar buraya tıklayarak Turksat online işlemler menüsüne ulaşabilirler.Online işlemler üzerinden kota ve adil kullanım kotası durumları sorgulanabilirç

    ismailsarp ismailsarp (6010)