İnternet olmadan takip programları,casus yazılım çalışır mı(telefona erişim olur mu)

İnternet olmadan takip programları çalışır mı,telefona erişim olur mu

mertti mertti (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Casus yazılımların çoğu internet ile çalışır. Saldırgan ile casus yazılımın bulunduğu cihaz arasındaki iletişim internet aracılığıyla sağlanır. Dolayısıyla internet olmazsa casus yazılım da saldırgana bilgi aktaramayacaktır. Ancak bazen bu durum farklı olabiliyor. Bazı casus yazılımlar internet olmasa bile bilgi depolamaya devam ediyor ve o esnada gönderemese bile cihaz internete bağlanınca toplanan bilgileri saldırgana gönderebiliyor. Yani bu yazılımdan yazılıma değişkenlik gösteren bir durum.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

      Casus yazılımlar internet olmadan çalışmaz. Komutları internet bağlantısı üzerinden alırlar.

      Bazı gelişmiş Casus yazılımlar SMS ile veri çalabilir.  Fakat bu durumu gönderilen sms adetlerini kontrol ederek anlamak mümkün olur.  Faturanda bunu görürsün.

      murat murat (12492)