İnternet paketlerinde engelliler için özel indirim var mı?

Mesela Türk Telekom TTNET, Superonline, Türknet gibi şirketlerin internet paketlerinde engelliler için bir indirim var mı? Varsa engelliler için internet indiriminden nasıl yararlanabiliriz?

ceyda ceyda (312)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    var tabi  % 25 indirimli

    https://turk.net/engelsiz-tarife/

    nuri92 nuri92 (32)
    5 yıl önce cevaplandı

      İnternet paketlerinde engelli vatandaşlara yönelik indirim sunmak bütün işletmecilere bizzat Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yüklenmiş bir sorumluluk. BTK'nın 2018'de aldığı karara göre bütün sabit internet işletmecileri en az %25 indirim uygulayacak. Yani mecbur bütün sağlayıcılar engelli indirimi yapmak zorundadır.

      Aşağıda bazı Türk Telekom, Turkcell Superonline, Türknet ve aklıma gelen diğer internet şirketlerinin sunduğu engelli indirimi kampanyalarını bulabilirsin.

      Türk Telekom engelli internet indirimi 2019

      Türk Telekom engelli, şehit ve gazi yakınları için bütün Evde İnternet kampanya ve paketlerinde %25 indirim yapıyor. Yani sen herhangi bir internet paketini %25 indirimli alabiliyorsun. Sitesinde yazdığına göre bulunduğun bölgedeki Türk Telekom ofisine giderek %25 indirimli yararlanma talebinde bulunabiliyorsun.

      Türk Telekom internet paketlerinde engelli indirimi için neler gerekli?

      Engelli ve Gazi vatandaş kendi adına başvuru yapacaksa gerekli belgeler;

      • Engelli/Gazi kimlik kartı/Engelli seyahat kartı veya Sağlık Kurulu Raporu
      • Açık Rıza Belgesi

      Engellilerin 1. dereceden yakınları başvuru yapacaksa gerekli belgeler;

      • Engelli kimlik kartı/Engelli seyahat kartı veya Sağlık Kurulu Raporu
      • Engelli nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı
      • Yakınlığını belgeleyen Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
      • Açık Rıza Belgesi

      Daha fazla bilgiyi 444 0 375 numaralı Türk Telekom müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek alabilirsin.

      Turkcell Superonline engelli internet paketi indirimi 2019

      Superonline'ın sitesine baktığımda hem Yalın/ADSL engelli indirimi, hem de Fiber engelli indirimi olmak üzere 2 kampanya var ama süreleri dolmuş gözüküyor. O nedenle daha fazla detaya ulaşamadım.

      Superonline müşteri hizmetlerini 0 850 222 0 222 numarasından arayarak bilgi alabilirsin.

      TürkNet engelli internet paketi indirimi 2019

      Türknet, altyapınızın alabildiğini (100 mbps'e kadar) engelli vatandaşlar için 48,75 TL fiyatla veriyor. Ayrıca Adil Kullanım Kotası da hiç yok.

      Eğer isterseniz 0850 288 80 81 numaralı Türknet satış hattını arayarak başvuru yapabilirsin.

      Türksat Kablonet engelli indirimi 2019

      Kablonet'in engelli kullanıcılara özel %25 indirimli olarak hazırladığı kampanyaları var. Kablonet'in engelliler için yaptığı indirimli kampanyalarına buradan ulaşabilirsin: https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler-Engelsiz-Tarife,116

      Türksat Kablonet internet paketlerinde engelli indirimi için neler gerekli?

      Kablonet aşağıdaki belgelerden birini istiyor:

      Başvuru esnasında aşağıdaki belgelerden birinin ibrazı ve fotokopisinin teslimi gereklidir:

      • T.C. Özürlüler İdaresi Başkanlığı'nca verilen Özürlü Kimlik Kartı
      • Devlet Hastanesinden verilen Sağlık Kurulu Raporu
      • Nüfus cüzdanına işlenmiş ve engel oranı yüzde 40 ve üzerinde olanların nüfus cüzdanı
      • Devlet hastanesinden verilen ve oran belirten maluliyet kartı
      • (H) Sınıfı Sürücü Belgesi

      Başvuru yapmak ve daha fazla bilgi almak için 0850 804 4444 numarasından müşteri hizmetlerini arayabilirsin.

      Netspeed engelli internet indirimi 2019

      Netspeed Engelsiz Tarife adıyla 2 farklı kampanya sunuyor. Bunlar şu şekilde:

      • Engelsiz ADSL 16 paketi: 16 mbps'e kadar limitsiz, 40 TL
      • Engelsiz VDSL 24 paketi: 24 mbps'e kadar limitsiz, 50 TL

      Netspeed engelli indiriminden faydalanmak için 444 0 217 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp başvuru yapabilirsin.

      omercik omercik (9418)