İnternet portu olmayan Uydu alıcısına port nasıl yapılır?

Merhaba arkadaşlar,

Blanca silver box plus uydu alıcısında wifi ile internet bağlantısı var ancak wifi kopmaları çok oluyor anteni göürmüyor.

Bu cihaza kablo ile internete bağlanmak için internet portu yapılması mümkünmü.

gfbslh gfbslh (20)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dediğin işlemi yapmak için uydunun yazılımını bile değiştirmen gerekir hani port devreye bir türlü entegre ettin diyelim cihaz o porttan gelen kablo sinyallerini nasıl algılayacak yazılımsal olarak benim kulladığım uydu hem portla hem wifi ile çalışıyor kablo bağladığımda girip ethernet ayarlarınıdan bağlantıyı ayarlamam gerekiyor wifi için ayrı bir ayar yapmam

    umuttt umuttt (207)
    5 yıl önce cevaplandı

      Ürün hakkında çok bilgim yok. İnternete şöyle bir bakımdım. Wi-Fi USB üzerinden bağlanıyormuş. Cihazda USB port var demej ki.  Şöyle bir ürünle ethernet bağlantısı yapılabilir: https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=usb+ethernet+kart%C4%B1 Fakat çalışıp çalışmayacağının bir garantisi yok.  Neden dersen bu tür uydu alıcılar USB wi-fi bile model ayrımı yapıyorlar. Yani her wi-fi USB her uydu alıcı da çalışmıyor. Blanca silver box plus uydu alıcısı da yaygın olmayan, teknik bilgi bulmanın zor olduğu bir model.  Dediğim gibi deneyebilirsin.

      hakan hakan (15424)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Hocam tavsiyeleriniz için teşekkürler, Verdiğiniz linktekini denemiştim olmadı. Chipset 7610 evet uydu cihazları farklı wifilerde çalışıyor. Benim yapmak istediğim usb pottuna yada kart üzerine internet portunu lehim ile yapmak. Tabi hangi yollara lehim yapılacağını bilmiyorum.Böyle bişe mümkünse uydudu feda etme riski ile deniyeceğim. gfbslh 5 yıl önce
      • @gfbslh bu şekilde mümkün olabileceğini düşünmüyorum. Devre olarak buna uygun tasarlanmış olması gerekir her şeyden önce. hakan 5 yıl önce