İnternet Problemi

İnternet üzerinde sıkıntılar yaşıyorum bu problemler internet hızının yavaşlaması ve bazen hiç kullanılamaması.

Bundan 1-2 ay önce modemimiz çok eskidiği için tp linkten yeni bir modem aldık kurulum vb. sorunsuz geçti. Modemi aldığımız dönemde mahallemizde ise boruları değiştirmek için yollara kazı çalışması yapılırken kaza sonucu işçiler internet kablolarını kopardılar, kablolar değişti o günden sonra internet üzerinde büyük sıkıntılar yaşadım bu problem olduğunda;

Internet ile wifi ışığı sürekli olarak yanıp sönüyor.

Problemler ise şunlar ınternet ile wifi ışığı yanıp sönünce ya internet inanılmaz bir derecede yavaşlıyor(oyun oynarken bu problem oldu ortalama 1700 ile 1800 ping arası alıyordum)hiç bir siteye girilmiyor sayfalar yenilenmiyor internet üzerinden hiç bir işlem yapılmıyor ama modemin fişini çıkarıp takınca düzeliyor, 20-30 dk sonra aynı problemi yaşıyorum.

Diğeri ise sürekli olarak yanıp söndüğünde bu sefer modemin fişini çıkarı taksamda birşey değişmiyor 20-30 dk sonra düzeliyor.

ttneti yaklaşık 6-7 kez aradık her aradığımızda internet geri geliyor ama problem düzelmiyor.

vede şöyle bir şey var bilgisayar üzerinden sorunu gider yaptığımda Dns sunucusu yanıt vermiyor diyor.

Not:Bu problem sadece bilgisayarımda değil diğer tüm cihazlarda mevcut.

yardımcı olursanız sevinirim

eyistaff eyistaff (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun internet sağlayıcınızda telefonla arayarak arıza bildirin canlı test yapıyorlar ve hata anında  beleirleniyo hatlarda bir sıkıntı varsa size başka bir hattan bağlantı yapılıyor modemde bir sıkıntı varsa meydana çıkıyor geçmiş olsun kolay gelsin

    candan candan (4301)