İnternet servis sağlayıcısı değiştiğinde bana verilen port kapanır mı?

Superonline ADSL kullanıyordum ilk başvurduğumda port beklemiştim 2 yıl önce. Taahhüt bitti ve iptal ettirdim, yeni sağlayıcıya başvurdum. O bağlanana kadar portum kapatılır mı? Bir sorun olur mu? Benim portum başkasına verilir mi? Teşekkürler.

ssustasi ssustasi (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Port dediğin şey sana rezerve özel bir şey değil. Elbette sen aboneliğini iptal ettirirsen boşalan port başkasına verilir. Portu senin bölgendeki kapasite gibi düşün. Örneğin x bölgesinde toplam 100 port var. Bu portların herbiri 1 kullanıcı demek. Sen aboneliğini bitirirsen senin bolgenden başka yeni abone varsa o port ona tahsis edilir.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

      İnternet Servis Sağlayıcının değişmesi müşteri için atanan port karşısında bir dezavantaj değildir. Sen istediğin sağlayıcıyı seçebilirsin, bunun hiçbir dezavantajı olmaz. Endişelenmene gerek yok.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Hocam cevabın için teşekkürler,boşta olan portum başkasına verilirmi ? ssustasi 6 yıl önce