İnternet sitesi nasıl oluşturulur ?

Merhabalar .
 web tasarım / internet sitesi yapma işini merak ediyorm .yeni başlıyanların İnternet sitesi yapmak için ne tür bilgiler ve programlara ihtiyacı var ? cevaplarınız için şimdiden teşekür ederim .

blackheaven blackheaven (728)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Internet siteleri bir kaç aşamalı çalışmadan oluşur. Basitçe açıklamaya çalışayım. Günümüzde web siteleri tek bir elden değil bir ekip tarafından oluşturulur. Ekiğ üyeleri farklı aşamalarda görev alır.

    Önce arayüzler tasarlanır. Arayüz tasarımları için Photoshop benzeri bir resim editörü yeterli olacaktır. Elbette bunu yapabilmeniz için temel olarak web siteleri için tasarım tekniklerine ve Photoshop'a hakim olmanız gerekir.

    Photoshop ile tasarlanan sayfa daha sonra HTML ve CSS kullanılarak tarayıcıların anlayacağı dile çevrilir.

    HTML internetin temel dilidir. Bir programlama dili değildir. Kullanımı ve öğrenilmesi oldukça kolaydır.

    Bir tür işaretleme dilidir.  Aşağıda paragraf yapan bir HTML kod blogu bulabilirsiniz.

    <p> Paragraf </p>

    CSS, yazı rengi, yazı boyutu, zemin rengi  gibi webin görsel tarafını oluşturan, sayfalardaki kullanılan görselleri, bölümlerin yerleşimini sağlayan teknolojidir. HTML ve CSS birlikte kullanılır.

    Temel olarak bir web sitesi yapmak için HTML ve CSS bilmeniz yeterlidir.

    Bu ikili statik web sayfaları oluşturmak için yeterlidir. Örneğin bir şirketin web sitesi, bir ürün tanıtım sayfası gibi etkileşimsiz web sitelerinin olluşturulması için idealdir.

    Daha dinamik web siteleri için bir programla dili bilmeniz gerekir.  Örneğin uzmanim.net gibi bir web sitesi için  C#,  Ruby, Pyhton, Javascript gibi bir programla dili ve Asp.Net, Ruby On Rails gibi bir web teknolojisi öğrenmeniz gerekir.

    Temel olarak HTML ve CSS öğrenerek başlayabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

      İnternet sitesini hangi kod ile yapacaksın php,asp,html

      site yapımı ile ilgili videoları izleyebilirsin

      benim önerdiğim yaparsan php ile yap çünkü çoğu site php ile yapılıyor o daha kolay olur

      tevfikasci tevfikasci (1)