İnternet yavaşlıyor ve gidiyor

Merhaba herkesin kurban bayramı kutlu olsun.İnternet saat 7gibi yavaşlamaya başlıyor ve ara sıra gidiyor gittigindede unlem işareti geliyor.Sıkıntı neden kaynaklı olabilir telefon,bilgisayar hepsinde gidiyor.

ardahd ardahd (631)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer sorununuz sadece bilgisayar ile sınırlı  kalsaydı sorun bilgisayarda olabilir diyebilirdik. Ancak sorunun diğer aygıtlarda da yaşanması sizden kaynaklı olmadığını, nedenin büyük olasılıkla internet servis sağlayıcınız yüzünden oluştuğu anlaşılıyor.

    Yapmanız gereken şu olabilir. Modeminizin arayüzüne ulaşın. Genelde arayüze 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 adresleri ile ulaşılabilir.Modem arayüzünden hat değerlerinizi kontrol edin. Özellikle internetin yavaşladığı veya koptuğu zamanlarda değerleri inceleyin. Değerlerde   düşüklük olursa internet bağlantınızda sorunlar olacaktır.Bu durumda yapılabilecek internet servis sağlayıcınızı aramak olmalı.

    ismailsarp ismailsarp (6010)