İnternet yok, güvenli hatası

Merhaba, Windows 10 kullanıcısıyım. Eskiden wi-fi ağlarına rahatça bağlantı sağlıyordum ancak son 3-4 gün içinde herhangi bir wi-fi ye bağlandığımda sürekli olarak İNTERNET YOK, GÜVENLİ sorunu ile karşılaşıyorum. Birçok wi-fi ağından da bağlanıp denedim ama hep bu sorunla karşı karşıyayım. Sorunu gidermek için ne yapmalıyım ?  En kısa sürede cevap vereceğinizden eminim:)

mehmetkaan mehmetkaan (11)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen DNS sorunu yaşıyorsun. Bilgisayarın ağa bağlanıyor ama DNS bilgisini alamıyor. Elinle DNS verirsen sorun çözülür diye düşünüyorum. İnternet yok güvenli tam anlamıyla şu anlama geliyor: Bilgisayarın wi-fi ağına sorunsuz bağlandı. Ama ağ üzerinden internete erişemiyor.

    Eğer ağa bağlanan diğer bilgisayarlar internete bağlanabiliyor fakat sen bağlanamıyorsan bu büyük ihtimalle DNS sorunudur.

    Şu link sana fayda sağlayacaktır DNS nasıl değiştirilir > DNS değiştirme

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim ancak işe yaramadı ayrıca neye göre uygun DNS sunucusu yazacağız ? Başka bir yöntem varsa bilgilendirirseniz sevinirim. mehmetkaan 5 yıl önce
    • @mehmetkaan DNS değiştirdin mi? Google DNS 8.8.8.8 ipli dns ni dener misin? murat 5 yıl önce
    • Denedim hiçbir şekilde değişiklik olmadı ya :( mehmetkaan 5 yıl önce
    • @mehmetkaan sorunu nasıl çözdün? murat 5 yıl önce