İnternete bağlanamıyorum "ana makineye şu an ulaşılamıyor" hatası veriyor

Turknet abonesiyim 15 gün normal kullanımdan sonra sorun yaşamaya başladım. Şu an asus ac51 modemimde internet bağlantısı sorunsuz şekilde var görünüyor ancak wifi veya kabloyla 4 farklı cihazdan bağlandığımda hiçbir şekilde web sayfalarını görüntüleyemiyorum 'ana makineye şu an ulaşılamıyor, bağlantı beklenmedik şekilde kesildi' gibi hatalarla sayfa görüntülenemiyor. Modem defalarca resetlendi tekrar kuruldu, firmware güncellemesi yapıldı. 4 farklı cihaz 3er farklı browserla(windows, android, ios. Chrome, firefox, internet explorer, safari, uc browser) tekrar tekrar denendi bağlantı var internet var olarak görünüyor hepsinde. Dns ve ip otomatik veya kullanıcı tanımlı şekilde denendi. Hiçbir şekilde google'a bile giremiyorum. Mobil internetimi paylaşıma açtığımda tüm makineler sorunsuz internete girebiliyor. Turknet'e açtığım desteklerde online'siniz ip'niz şu sorununuz çözüldü vs. denilerek kapatılıyor. Saha ekiplerinin kontrollerini yapıp sorun olmadığını bildirdiklerini söylüyorlar. Nasıl bir çözüm bulabiliriz?

kullanici363299 kullanici363299 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternete bağlanamadığın istemcileri (cihazları) birde birer birer denersin (Her bir cihaz için diğer üçünü kapatarak gibi).

    İstemcilerin antivirüs korumalarınıda geçici olarak (test için) durdurur, devre dışı bırakırsın.

    Ve yine bu istemcileri başka bir yerel ağda (mesela komşularında, komşularının internetlerinde) denersin.

    Yada komşunun mesela laptop'ını alarak kendi yerel ağında dene (hem kablolu hem WiFi olarak), onunla bağlanıp bağlanamadığını test et.

    Sonuçları buraya yazarsın.

    Dilerim modem değişikliği gerekmez.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Onu yazmayı unutmuşum cihazları teker teker denedim. Laptop ve android telefon farklı ağlarda denendi sorunsuz bağlanıp web sayfalarını goruntuleyebiliyor. Laptopta nod32 antivirus var o da geçici olarak devre dışı bırakılıp denendi sonuç aynı. Sadece hatta farklı modem deneyemedim elimde başka vdsl olmadığı için. Ancak modemde sıfır alındı henüz 1 aylık ve elektrik kesintisi dahi olmadı. Fiziksel bir hasar düşürme sıvı teması vs. Olmadı. 15 gün civarında sorunsuz kullanıldı. Son çare modem bulup denemeye çalışıcam. kullanici363299 5 yıl önce
    • Bir aylık modem.. İlginç.. Bir aylık modem olduğuna göre iade (bir ay geçmediyse), değiştirme (aynı marka model veya farklı bir marka model ile) veya en azından garanti kapsamında yetkili teknik servis bakımı / kontrolü isteyebilirsin @kullanici363299 temmuz 5 yıl önce
    • Yada belki İSS ve modem router yetkili servislerini karşılıklı görüştürüp hata yada problem hangisindeyse onlardan çözüm istersin. O aşamada sen hiç karışmaz, kenarda çözüm beklersin. Öyle ya problem ikisinden birinde (sende olmadığını varsayıyorum). Bunu dene istersen. Ama bunun içinde modem router yetkili teknik servisi modemi görüp kontrollerini / testlerini yapmak istiyecektir. Bırakırsın onuda yaparlar. Kolay gelsin @kullanici363299 temmuz 5 yıl önce
    • İlginiz ve yardımlarınız için tekrar teşekkürler türknetin kendisi bu kadar destek olmuyor. Muhattap bulamıyorum destekten yazıyorum otomatik cevaplar. Bugün modemide başka bi arkadaşımın türknet hattinda denedim. Cihazlar ve modem sorunsuz şekilde bağlandı ve 35mbps hızı aldim. Eve getirip bağlandığımda yine aynı sorun. Saha ekiplerinin santralden ankastreye fiziksel sorunun çözüldüğünü yaziyorlar. Ankastreme baktım birsey yapabilirmiyim diye etiketleme yok bir dolu kablo kendi hattımı bulamadım. Birkaç gün daha muhattap bulamadan çözüm bulmalarını bekleyip sonuç alamazsam hattın iptaline gideceğim artık. Turknette sorun yaşamayan çok insan var ancak sorun varsa çözüm konusunda çok yetersizler. Turknet baglatmak isteyipte burayı okuyan varsa onlara tek tavsiyem sorun yasamamalari için dua etsinler. Çünkü sorun çıktımı çözüm bulunamıyor. Twitter destek sayfasında 90 gün sorunun çözümünü internetsiz şekilde bekleyip nirvanaya ulaşan birini dahi gördüm. kullanici363299 5 yıl önce
    • Modemide başka bir turknet kullanicisinda denedim sorunsuz çalışıyor. Aynı cihazlar bağlanıyor. Snr margin 9.5 db değerini aldigini gördüm sorun oradaymış. Arkadaşta aynı modemi kurdugumda 27db değeri aldım. Bugün desteği kapattılar kullanici adi ve şifresi hatalı girilmiş diye. Şaka gibi. Ben 33 yıllık hayatımda böyle rezillik görmedim. Ama inat ettim ugrasicam. kullanici363299 5 yıl önce
    • "Desteği kapattılar", bunu anlayamadım. Neyse, sana kolay gelsin. Umarım uğraşların başarılı olur, olumlu sonuç verir @kullanici363299 temmuz 5 yıl önce
    • Geç cvp için kusura bakmayın. Turknete açtığım destek talebimi kapatmışlar kullanıcı adı veya şifresi hatalı diye. Günlerce ugrastiktan sonra nihayet teknik ekipten biri aradı modem kurulumu yaptık telefondan. Benim yaptığım şeyleri tekrarladı yani. Modemle ilgili sorun yokmuş dedi, telekoma arıza kaydı açalım dedi ve ordan öğrendik ki destek talebi acamiyorlarmis telekom çalışma yapıyormuş bulunduğum bölgede. Nihayet telekomun çalışması bitti ve internetim geldi. Turknetin bunu bilmemesi suçu bana atması günlerce ugrastirip aramak için tarih saat verip aramamasi hatirlatip bildirdigim halde mazeret ve herhangi bir bilgi sunmadan sözlerini tutmamalari beni çileden çıkardı. Ve sonuç telekom benden ve turknetten habersiz? Calisma yapmış günlerce internetimi kesmiş turknet modem kurulumunuz yanlış deyip gecistirmis ve turknetin hicbirsey yapmadan arızayı çözdük demiş. Ben bu işlerden hicbirsey anlamiyor olsam defalarca bilgisayarci tesisatçı çağırıp onlarca para vericem. Twitter destekte 90 gün internetinin açılmasını bekleyen birine dahi rastladım. Internetim varmı var şu an gayet iyi ancak sorun çıktığında destek değil köstek oluyorlar. Sizide burada bu saçmalıklarla meşgul ettim kusura bakmayın. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler. kullanici363299 5 yıl önce
    • Benim meşgul olmam, kafa yormam falan hiç önemli değil (Zaten bunlar için buradayız) ama seni gerçekten çok uğraştırdılar, çok mağdur ettiler. Fakat bunu inanki çok yadırgamadım, burası Türkiye.. Dünyanın başka ülkelerinde kolaylıkla görülemeyecek bir çok vaziyet ülkemizde maalesef sıradan vakalar olarak görülebiliyor. Üstelik ne yaparsan yap bir düzelmede sağlanamıyor bunlarda. Bir kere ciddi bir şikayet mercii olmuyor ve sorumsuzlukların, ilgisizliklerin hiç bir yaptırımı yok. Yaptıklarından hiç bir olumsuzlukla karşılaşmıyorlar ve olan biz kullanıcılara (veya müşterilere / abonelere) oluyor. Pek ümidim yok ama dilerim kısa zamanda bu olumsuzluklar son bulur. Bu arada bizde zaten gerek mesajlarımızda gerekse yorumlarda ISS problemi olduğunu büyük bir ihtimal olarak düşünmüş tahmin etmiştik (Bilhassa komşudaki test ve kontroller sonrasında). Neyse geçmiş olsun @kullanici363299 temmuz 5 yıl önce