internete giriş sorunu

komşudan kablosuz internet kullanıyorum. son 3-4 haftadır bilgisayarda internet çekim gücü göstegesinin üzerinde sarı bir kutucuğun üzerinde ünlem işareti çıkıyor ve internete bağlanılmıyor. sorun gidericiye tıkladığımda sorun olarak "kablosuz bağlantı geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil" yazıyor problem nedir nasıl girerilebilir

syigit syigit (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ağ bağlantısı üzerindeki sarı ünlem işaretinin pek çok nedeni olabilir.

    Özelikle kablosuz ağlarda sinyal seviyesinin düşük olması sarı ünlem simgesinin çıkmasına sebep olabilir.

    Sizin ilk yapmanız gereken wi-fi sinyal seviyesini kontrol etmek.

    Eğer bir - iki kademe sinyal seviyesinde bağlanıyorsanız bu sorunla zaman zaman karşı karşıya kalabilirsiniz. Düşük sinyal seviyelerinde veri paketlerinde kayıplar meydana gelebilir.

    Adsl modem ile bilgisayarınız arasındaki bir duvar, kapı gibi unsurlar sinyal seviyesinin düşmesine sebep olacaktır.

    Sorununuzun tamamen sinyal seviyesinin düşük olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu anlamda sinyal seviyesimü yükseltmek için Repeater cihaz alabilir veya daha güçlü bir adsl modem kullanabilirsiniz.

    murat murat (12492)