İnternetim 1 haftadır çok yavaşladı

İnternetim 1 haftadır böyle nedeni nedir? Normalde gayet hızlıydı.

internet yavaş

bazlama bazlama (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    - İnternet servis sağlayıcı (ISS) kaynaklı olabilir, ping 838 ms çok yüksek. Müşteri hizmetlerine telefon ederek kontrol isteyebilirsin.

    - Bilgin ve kontrolün dışında sürücü güncellemesi olmuş olabilir. Bunu anlayabilmek ve çözüm sağlamak için;

    1- Kablosuz bağlanıyorsan birde kablolu (ethernet'ten) bağlanarak bir hız testi yapar, sonuçları karşılaştırırsın. Eğer problemin kablosuz sürücüde olduğu ortaya çıkarsa bu yönde çözümler düşünürsün (Sürücüyü kaldırıp yeniden yükleme dahil).

    2- Aygıt Yöneticisinde problemli internet bağlantısının olduğu sürücü özelliklerinde "Sürücüye geri dön" düğmesi veya bağlantısının aktif olup olmadığına bakarsın ve eğer aktif ise bir çözüm denemesi olarak önceki sürücüye geri dönersin (Bunlar sürücü satırı üzerinde sağ tık menüsünden yapılır).

    Yukarıdakilerden sonuç alamazsan veya bu çözümler uygulanamazsa;

    3- Sistem bir hafta öncesine, internet bağlantı hızında problem yaşanmadığını bellirttiğin tarihlere (O tarihlerdeki bir geri yükleme noktasına) geri yüklenir;

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Not: Kullandığın hız test sayfası yanlış ve hatalı sonuçlar vermektedir. Bu hata daha çok download hızının olduğundan daha fazla (yüksek hızda şeklinde) sonuçlar vermesidir. Hız testlerini -eğer varsa- internet servis sağlayıcılarının kendi resmi sayfarından yapılması daha güvenilir sonuçlar verir ve daha doğru olur ( https://hiztesti.turktelekom.com.tr/ gibi.).

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler servisi neredeyse 5 kere aradık ama hiç bir sonuç alamadık . Dediklerinizi deniyeceğim bazlama 5 yıl önce
    • Bir madde daha ilave ettim, yeniden bakarsın. Kolay gelsin @bazlama temmuz 5 yıl önce
    • Teşekkürler bazlama 5 yıl önce
    • Çok Teşekkürler dediğini yaptım internet normal haline döndü bazlama 5 yıl önce
    • Geçmiş olsun. Probleminin çözüldüğüne sevindim @bazlama temmuz 5 yıl önce

    Ek olarak:

    Adil Kullanım Kotasını (AKK) doldurmuş olabilirsin. AKK dolduğunda internetin maksimum hızı belli bir seviyeye düşer. Eğer problem AKK dolmasıysa buna senin yapabileceğin bir şey yok. Adil Kullanım Kotaları her ayın 1'inde otomatik yenileniyor. Eğer dediğim gibi problem AKK dolmasıysa ayın 1'inde internetin düzelir.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Akk nin dolduğunu sanmıyorum akk dolduğunda bukadar yavaşlamıyordu bide haber veriliyodu bazlama 5 yıl önce