internetim 1000mbps ama max 100mbps alıyorum

merhaba arkadaşlar bu gün evime fiber bağlandı türknetten max 1000mbps alabiliyorum fakat pcdede laptoptada max 100 mbpsye çıkıyor bunu laptopta veya pcde nasıl 1000 mbpsye çıkartırım ethernet driverları güncel laptop ve pc biraz eski ondan kaynaklı olabilirmi

emrearas emrearas (22)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ethernet kartın Gb destekliyor mu?  Bilgisayardaki ethernet kartının da Gb destekli olması lazım.

    Genelde ethernet kartları 10/100 mbps destekler.  Aşağıdaki yolu kontrol eder misin?

    ethernet gb desteği

    Bak burada Gb bağlantı gerçekleştiğini görebiliyorsun. Sende bu ekranda ne yazıyor?

    Bilgisayarınında gibabit hızına uygun olması gerekiyor.  Kablosuz bağlantının gibabit desteğinin olması için 802.11ac desteğinin olması gerekiyor.

    murat murat (12492)