İnternetim çok yavaş nasıl hızlandırabilirim?

Evde internetim çok yavaş. Sayfalar parça parça açılıyor. Web siteleri bazen hiç açılmıyor. Açılsa bile darmadağınık görünüyor. Özellikle Facebook'da sayfalar bile açılmıyor. İnternetimi nasıl hızlandırabilirim?

alivecan alivecan (337)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1 )modem mesafesi yakın olmalı

    2 ) internet hızınız sınırsız olmalı

    3) bilgisayarınıda  virüs olmamalı ve bilgisayarınız en az i3 işlemci 4 ram desteği olmalı

    bu şekilde internetinizi hızlandırabilirsiniz internet sitelerinde çok tavsiyeler  var çoğu palavra

    işin gerçeği böyle

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • İnternet hızının sınırsız olarak tanımladığın kotayla alakası yok. Aynı şekilde işlemci ve RAM ile de internet hızının bir alakası yoktur. Yonga setinin sunmuş olduğu modemin desteklediği hızlar ve çıkışlar doğrultusunda eğer internet paketin destekliyorsa çok yüksek hızlar alabilirsin. Tamamen yonga setinin sunmuş olduğu modem kartının veya harici olarak bağladığın aygıtın ve internet servis sağlayıcınla alakalı bir durum bu. Tabii ki güncel sistemler eski sistemlere göre daha yeni nesil yonga setlerine sahip olacakları için daha stabil bir internet deneyimi sunabilir. brsozl 8 yıl önce

    Normalde İnternetinizin hızında sorun yok fakat zaman zaman bu tür sorunlar yaşıyorsanız bunun bir kaç nedeni olabilir

    • Aynı interneti, ağı kullandığınız birileri download yapıyor olabilir
    • Servis sağlayıcınızda sorun olabilir
    • Windows işletim sistemi arkaplanda güncelleme indiriyor olabilir.
    • Torrent yazılımı kullanıyorsanız arkaplanda indirme / gönderme yapıyor olabilir.
    • Bilgisayarda çalışan bir program güncelleme indiriyor olabilir (Antivirüs vb)

    İnternetiniz sürekli çok yavaşsa;

    • Servis sağlayıcınıdan kaynaklı olabilir. Servis sağlayıcınızı arayarak durumu iletebilirsiniz.
    • Kullandığınız internet paketi size yetmiyor olabilir. Örneğin 8 Mbs kullanıyorsunuzdur. 16 Mbs'e çıkarmak uygun olacaktır.
    • Ağı ortak kullanıyorsanız birileri sürekli dosya indiriyor, film izliyor olabilir.
    • Kablosuz ağ kullanıyorsanız sinyal seviyesi çok düşük olabilir. Modem ile bilgisayar arasında kapı gibi engeller varsa, kapıyı açık bırakmak işe yarayacaktır.

    Bunlar dışında internetinizi hızlandıracak bir yazılım vs yok.

    murat murat (12492)