İnternetim hızlı fakat indirme hızım yavaş, nasıl düzeltebilirim?

0

Merhaba, karşılaştığım bir sorun var. İnternet hızım yüksek rahat rahat saatlerce 1080p 60 FPS video izleyebiliyorum ama oyunlarda pingim genellikle düşük olsa da bazen çıkabiliyor fakat sorun bu değil. Evde tek internete bağlı bilgisayar ve tek cihaz ben olmama rağmen Opera GX Chrome Firefox gibi tarayıcılardan bir şey indirmeye çalışınca en fazla 1 MB/s hıza ulaşıyor. Bazen 100 KB/s'a kadar iniyor bu işlemi telefonumda yapınca önceden hızlı indiriyordu, fakat şimdi de telefonumda Max 5 MB kadar ulaşıyor. Sizce bunun sorunu nedir? Babam Türk Telekom da çalıştığı için internete para ödemiyoruz ve herhangi bir kota vs de bulunmuyor. Sınırsız ve hızlı bir internet kullanıyorum, modeme tamamen reset attım ve internette bu sorun hakkında bir şeyler araştırdım fakat bulamadım. Acaba yardımcı olabilecek birileri var mı? Site de herhangi bir indirme limiti yok ve kullandığım tarayıcıda da herhangi bir kısıtlama yok genel olarak her saat yaşadığım bir durum.

Fotoğraf ekleyemedim nereden ekleniyor?

guud guud (1)
4 ay önce sordu

  • https://hizliresim.com'a resim internet değerlerini ekleyip bizimle paylaşabilirsin. https://www.nperf.com/tr/ 'den test yaparsan sevinirim. darkcrak 4 ay önce

Toplam 1 Cevap


0

IDM ile indirme yapıp dener misin? Aynı sorun bende de var ancak sorun olduğunu zannetmiyorum. Firefox'taa 1 MB/s ile indirme yaparken IDM ile indirirken intenretin tamamını kullandığı için(?) 6 MB/s ile indiriyorum. IDM ( Internet Download Manager ) indirip test et. HızlıResim gibi fotoğraf upload sitelerine yükleyip linkini buraya bırakabilirsin.

Aynı dosya IDM ile 6 - 7 kat daha hızlı indiriyor.

hydra hydra (3414)
4 ay önce cevaplandı

    üyelik gerektirir

    Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

    Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
    uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol