İnternetim tarayıcılarda Gb ile Programlarda ise kb ile download ediyor?

Geçenlerde win 8.1 pro vl kurduktan sonra başladı sıkıntım. Google Chrome'daki hızım 2.7 yani internet anlaşmasında söylenilen hız. Ama iş lol dota java gibi yerlere gelince hızım kb lara düşüyor.

Mesela lol patch atarken kb lerle atıyor. Dota 2 yüklerken kblerle atıyor hadi oyunları geçtim java indirmesi bile (java setupu üzerinden) onu bile kblerle indiriyor.Yani client vb. araçlardaki indirmeleri kblara düşürüyor nedeni ne olabilir acaba?

SSler:

http://i.hizliresim.com/4gR2zG.png
Bu chorme hızım

http://i.hizliresim.com/0q2jzB.png
Buda (şu anda yazan) dota 2 yükleme hızım.İkiside aynı anda çekildi ??

Dipnot:UTorrent'teki hızımda şu an kb !!!!!

glania95 glania95 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Megabit ve Kilobyte iki farklı ölçüm birimidir. Biri bit diğeri byte'ı temel alır. 1 Megabit 125 kilobyte'a eşittir. Yani endişenlenmenizi gerektirecek birşey yok. 2.74 megabit internet hızı ile saniyede alabileceğiniz maksimum indirme hızı saniyede 340 kilobyte civarıdır.

    utkubayat utkubayat (885)
    8 yıl önce cevaplandı

      Ama işin sıkıntılı yanı o (yani 2.74) sadece google chormedeki hızım client uygulamalardakiler ise kb.lara düşüyor ??

      glania95 glania95 (1)