İnternetimde sorun var. Bağlanmak istediğimde hata veriyor.

Son dönemlerde internetimde sorun çıktı. Bazı aralar internetim gidiyor. Bağlanmak istediğimde hata veriyor. Ağ ayarlarından sorunları gider'den  düzeltiyorum, bağlanıyorum ama 5-10 dk sonra tekrar gidiyor. Ayrıca başka cihazlar (tel-tablet-vs) bağlanıyor. Kablosuz olarak Modeme bağlanıyorum.

kmlfrk kmlfrk (30)
9 yıl önce sordu

  • Nasıl bir hata sarı ünlem işareti gibimi yusufbozar 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sürekli bağlantı kopmasına çözüm olabilir.

Windows 8'de sık sık kablosuz ağdan çıkma sebebiniz güç seçenekleri olabilir.

Windows 8 Kablosuz Ağ Sorunu Sorun Giderme Aşama 1

  1. Klavyeden Windows (üzerinde windows simgesi olan tuş)  tuşuna basın.
  2. Windows 8 İngilizce ise Power Options Türkçe ise Güç seçenekleri yazın.
  3. Hangi Güç planını kullanıyorsanız onu seçin ve Change Plan Settings /  Plan ayarlarını değiştiri seçin.
  4. Change Advanced Power Settings / Gelişmiş Güç ayarlarını değiştir'i seçin.
  5. Scroll aşağı indirin ve Wireless Adapter Settings / Kablosuz ağ adaptörü ayarlarını seçin.
  6. Power Saving Mode / Güç tasarufu modu altında Pilde ve  Prize takılı yazan yerlerde Maximum Performance / En yüksek performans seçin.

Windows 8 Kablosuz Ağ Sorunu Sorun Giderme Aşama 2

  1. Denetim Masasına gidin. Network and Internet >Network and Sharing Center (Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları) yolunu izleyin.
  2. Kablosuz ağ bağlantınızı seçin (Mavi renkli ve bağlı görünen) iki kere tıklayın.
  3. Açılan pencereden Özellikleri seçin.
  4. Daha sonra Yapılandır'ı seçin (Configure)
  5. Güç Yönetimi altında Allow computer to turn off this device to save power / Güç kazancı için bilgisayar bu aygıtı kapatsın işaretini kaldırın.
  6. Tamam tıklayarak kapatın
  7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Ayrıca ağ adına sağ tıkla Bağlantı özelliklerini görüntüle ye tıkla

Üstteki resimde gördüğün kısımları işaretle. Böylece ağadan koptuğun zaman yeniden bağlanacak

yusufbozar yusufbozar (348)
9 yıl önce cevaplandı

  • Sorun hallodu teşekkürler... kmlfrk 9 yıl önce

Önce kablosuz bağdaştırıcı driver'ını kontrol ederek gerekirse güncellemelisin. Ayrıca virüs ve zararlı yazılımlar için PC'de gerekli taramaları yapmlasın. Bunlar için önce PC'de mevcut -olması gereken- antivirüs programın ile taramayapmalısın. Daha sonrada Malwarebytes ve AdwCleaner program taramalarını tavsiye ediyorum.

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

AdwCleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Eğer problem hala devam etmekteyse birde modem arayüzü kablosuz bağlantı sekmesinden bağlantı kanallarının deneme yoluyla değiştirilmesinde fayda olur. En iyi ve en çok tercih edilen bağlantı kanalları 1-6 ve 11 numaralı kanallar olmakla birlikte bütün kanallar tek tek denenmelidir. Zira yerel ağ ortamındaki elektrikli ve metalik eşyaların mevcudiyet durumlarına göre bu kanal veririmlikleri değişkenlik gösterebilmektedir. En stabil ve yüksek seviyeli bağlantı sağlayan kanal kanal tercih edilmelidir.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce cevaplandı

  • Sorun hallodu teşekkürler... kmlfrk 9 yıl önce
  • :-) temmuz 9 yıl önce