İnternetimi nasıl hızlandırabilirim?

Benim Evimde Türk Telekom'un Verdiği Tilgin Modem Var .

Modemin Modeli : HG1311

Benim 2 Sorum Var .

1-) Ben Bu Modem'in Arayüz'ünde Qos Nasıl Yaparım ?

2-) Ben Bu İnterneti Hızlandırmak İçin Router Alsam Wireless Adaptör İle Ne Kadar İşe Yarar ?

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Birinci sorunun cevabını tam bilmiyorum (Qos ayarları), ama Qos port yönlendirmesi ile sonuca dönük çok fark olabileceğini sanmıyorum. Bu çeşit öncelikler ve trafik düzenlemeleri ile verimde sadece nisbi iyileşmeler elde edilebilir. Esas olan internet servis sağlayıcısından alınan hizmetin download hızı ve kalitesidir.

    Aynı şey ikinci sorun içinde geçerlidir. Modem router değiştirerek internet hız ve kalitesinde kayda değer bir değişiklik beklenmemelidir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      İnternet hızlandırma için şu konuyu bir oku:

      İnternetimi nasıl hızlandırabilirim?

      omercik omercik (9418)