İnternetimin bağlantısı sürekli gidip geliyor ne yapmalıyım?

Merhabalar.son üç gündür garip bir sorun yaşıyorum. İnternet bağlantım sorunsuz bir şekilde devam etmekte iken aniden kesiliyor modem üzerinde adsl ve internet ışıkları sönüyor bu durum 1-2 dakika sürüyor sonra bağlantı tekrardan geliyor ve problemsiz bir şekilde 3-4 dakika kaldıktan sonra tekrar kesiliyor. Bu gidip gelmeler döngü halinde devam ediyor.Başta da belirttiğim gibi son üç gündür bu durum devam ediyor fakat bu şey garip bir şekilde sadece gündüzleri yaşanıyor akşam 7-8 civarı sorun düzeliyor. İnternet hizmetini yerel bir internet servis sağlayacısından almaktayım tt altyapısını kullanan. Bu sorun için onları aradığımda herhangi bir çalışma olmadığını hat değerlerimin gayet iyi olduğunu sorunun modem kaynaklı olduğunu söylediler. Modemim baya bir eski TPLİNK TD854W. modem arızalıysa bu problemi neden sadece gündüzleri yaşıyorum. Bu sorunun çözümü nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

kullanici132936 kullanici132936 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Modem arızalı olsa sadece geceleri kesinti yaşamazdın, eğer imkanın varsa başka bir modemle deneyip gör.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      farklı bir modemle de denedim fakat sorun devam ediyor.

      kullanici132936 kullanici132936 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • @kullanici132936 bence hangi interneti kullanıyorsan müşteri hizmetlerini arayıp teknik destek almalısın gorele28 3 yıl önce