internetin hızı neye bağlı

Merhaba dostlar,

aklıma takılan bir soru var. Durum şu: internet 3sn lik gifi 15sn de zor oynatırken 1 dk sonra açtığım 720p filmi donmadan izletiyor. internet site mi seçiyor :) ?

Mesela filmlerde de aynı, a sitesinden filmi 240p izlerken donuyor ama o filmi b sitesinden açıp 1024p donmadan izliyebiliyorum bazen.

Nedir sebebi?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu verimli bir internete sahip olmadığınızı gösterir. Örneğin muhtemelen şöyle durumlarla karşılaşmışsınızdır:

    YouTube'dan bir video açarsınız, ilk açtığınızda kalite 240P'dir bir süre sonra 480'e yükselmeye başlar. Yani internet hızınızın ilk başta yavaş olup daha sonra hızlanması altyapınızın verimli olmadığını gösterir.

    Sorduğunuz soruya gelince, çok nadirde olsa siteden siteye değişiklik gösterebilir. Bir sitenin kullandığı player, diğer sitenin player'ından düzgün olabilir/olmayabilir

    Aynı durumla bende karşılaşırım. A sitesinde 144P'de zor izlerken YouTube'da 720P sorunsuz açmışımdır.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • yani siteden siteye farkedebiliyor. teşekkürler @farurhenho aserifkuzu 6 yıl önce
    • Nadirde olsa evet edebilir, ama dediğim gibi asıl sebep internet altyapınız. omercik 6 yıl önce