İnternetin sürekli kopma sorunu

Merhaba, internet bağlantımda sürekli olarak anlık kopmalar oluyor. Bazen 1 dakikada bir kopuyor. Kopmadığı sürelerde yani kullanırken hızından memnunum. 4-5 aydır bu böyle ve modemden dolayıdır diyip yeni bir modem aldım modemin markası TP-LINK TD-W8961N 300Mbps Wireless N ADSL2+ . Fakat sorun hala devam ediyor. TTNET kullanıcısıyım aylardır araştırıyorum sorunun çözümünü bulamadım son çare sizlere soruyorum. Teşekkürler...

alperenz alperenz (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    "İnternet kopuyor" site içi araması sonuçları (tıkla)

    "İnternet gidip geliyor" site içi araması sonuçları (tıkla)

    Sitede değişik aramalar yoluyla internet bağlantısı problemleri ile alakalı daha bir çok sonuç bulabilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bunun çok farklı sebepleri olabilir.Bu nedenle @temmuz hocamın dediği gibi sitedeki farklı başlıkları incelemeniz ve içlerinden sizle uyuşan sorunu tespit etmeniz gerekebilir.

      Örneğin yaşadığınız sorun sizin elinizde olmayan bir sebeple ve doğal olarak Turk Telekom altyapısı ile ilgili olabilir.Bu durumda Turk telekom ile görüşmeli ve hızınızı stabil bir seviyeye almalarını isteyebilirsiniz.

      Diğer durumda sorun Turk Telekom da değil sizin ev tesisatında olabilir.Bu şekilde bir sorun olduysa tesisatınızı yenilemeniz gerekir.

      Bu durumlarıda test etmeden bilemeyeceksinizdir.

      ismailsarp ismailsarp (6010)