İnternetsiz harita kullanabilir miyim? İnternetsiz navigasyon var mı?

Android rootlu telefona örnek veriyorum Rize'den İstanbul'a gidiceksek haritalar uygulaması gibi bir uygulama olsa fakat yola çıkmadan önce gideceğimiz yerin rotasını indirmek ve daha sonrasında internet kullanmasak tek konum açık olsa ve aynı Google haritalar uygulamasının mantığıyla çalıştırma şansımız var mı ?

androidhacker androidhacker (28)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Google Haritalar uygulamasında bu var zaten. Çevrimdışı haritalar özelliği var. Bu istediğini yapabilirsin bu özelliği kullanarak.

    google haritalar çevrimdışı

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Google haritalar bu iş için biçilmiş kaftan. İstediğin bölgenin haritasını indirebiliyorsun. Böylelikle internetin olmadan da Google haritaları kullanabiliyorsun.

      Çoğu zaman sen rotanı Rize-İstanbul olarak ayarladığında Haritalar sana rotanın üzerinde bağlantı sorunları olabileceğini bu sebepten haritayı indirmeni öneriyor.

      Öncelikle telefonun bir defaya mahsus wi-fi ye bağlı olsun. Daha sonra sen GİT butonuna bas İki konumu da seç Örneğin Rize Merkez - İstanbul Merkez gibi. Google sana  otomatik olarak şöyle bir uyarı verecek "Konumunuz üzerinde bağlantı sorunu olan bölgeler için çevrimdışı yol tariflerini indirmek için dokunun"

      Artık Rotan offline olarak kullanılabilir.

      Google haritalar yerine Sygic de kullanabilirsin. Uzunca bir süre çevrimdışı olarak bunu kullanmıştım.

      alattin alattin (16999)
      5 yıl önce cevaplandı

        Merhaba,

        Sorunun cevabını çözdüysen lütfen cevabı çözüm olarak isaretle.

        ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)