İnternette kopma %50 ila %100 kayıp var

Bunu nasıl düzeltebilirim buda hızlı resimden , modemi resetlediğimde geçici olarak 10-15 dk internet bağlantısı alıyorum

başlat-çalıştır-cmd-ping 8.8.8.8 yazdığımda

4kez bağlantı zaman aşımına uğdadı ardından %100 kayıp hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim

Şimdiden teşekkür ederim :)

furkantr16 furkantr16 (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aynı yerel ağda diğer aygıtların (telefonlar, varsa diğer PC'ler) bağlantıları nasıl? Onlarda problemli ise internet servis sağlayıcısı müşteri hizmetler telefonla aranarak (türktelekom 444 1 444 veya 444 0 375) durum bildirilir, çözüm istenir.

    Eğer problem sadece bir PC'de ise o PC'de "Sorun gider" vs çözümler denenir (İnternet bağlantısı koptuğunda modemdeki led ışıkların vaziyeti nedir, orada ışıklar normal devam ediyormu yoksa adsl - internet  gösteren ışıklar gidiyormu bunlara bakmak lazım. Modem ışıkları normal ve olması gerektiği gibi devam ediyorsa problem PC'de aksi halde problem internet hattında demektir.).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Tum cıhazlar mobil telefonda gıdıyor , servis saglayıcım turknet aradıgımda bır problem olmadıgını soyluyor furkantr16 6 yıl önce
    • Mekandaki telefon hattını (bina girişindeki kutudan itibaren) kontrol et veya ettir. Modeme bağlı splitter'i çıkar ve mekana giren telefon hattını doğrudan modeme bağlayarak kontrol et. temmuz 6 yıl önce
    • Ayrıca modemi PC'ye kablolu (ethernet portlarından) bağlayarakda dene. İnternet kesintisi olduğu hallerde modem ışıklarının durumunu kontrol et. temmuz 6 yıl önce
    • Tüm bunlardan sonra problem düzelmezse ve sebebide anlasilamazsa bu halde başka bir modem bularak (denemek için komşulardan isteyebilirsin) onunla da denersin. temmuz 6 yıl önce
    • IP çakışması ihtimalide düşünülerek yerel hattaki bir cihaz bağlı bırakılıp diğerleri kapatılır ve öylede denenir. temmuz 6 yıl önce
    • Teşekkür ederim problem çözüldü furkantr16 6 yıl önce