İnternette Video Veya Film İzlemek Ne kadar Kota Harcar

 Youtube’da video izlerken ne kadar kota harcarız ?

X Dk’lık bir Film ne kadar kota harcar ?

1 Bölüm dizi kaç mb eder ?

blackheaven blackheaven (728)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Herkesin aklına gelmiştir aslında bu sorular . Kimileri merak için . Kimileri ise AKK derdi için . Bende merak ettim ve bir araştırma yaptım.

    İnternetten dizi izlediğimizde veya bir maç izlediğimizde acaba şu limitsiz dedikleri ama 50gb ile sınırlı kotamızdan ne kadar gidiyor ?

    Aslında bu sorunun birçok cevapları var . Çünkü izlediklerimizin kalitesine göre kota harcamamız değişiyor.

    480p kalitesinde bir video izlediğimizde 10dk da ortalama 80-90mb veri kullanımı oluyor.
    720p kalitesinde bir video izlediğimizde 10dk da ortalama 110-150mb veri kullanımı oluyor.
    1080p kalitesinde bir video izlediğimizde 10dk da ortalama 170-190mb veri kullanımı oluyor.

    Bu veriler kesin ve kanıtlanmış değildir. Araştırma sonucu çıkan ortalama değerlerdir.

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

      @blackheaven'a ek yapayım

      Yaklaşık 40-45dk olan yabancı diziler için  Megabyte cinsinden yaklaşık  boyutlar şu şekilde

      • 360p izlenen bir dizi 125 MB
      • 460p izlenen bir dizi  250MB
      • 720p izlenen bir dizi 450MB

      Buradaki rakamlar yaklaşık rakamlardır. Kullanılan sıkıştırma yöntemi değiştikçe miktarlar artabilir azalabilir.

      hakan hakan (15424)