İnternetten dizi indirmek suç mu?

Merhaba;

Mesela bir dizi indirmek istiyorum. İnternete dizi ismini yazıp enter'a basıyorum. Sonra çıkan ilk sayfadaki siteye tıklayıp videoyu IDM ile indiriyorum. Bu suç mu?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternette dizi izlemek, film izlemek, müzik dinlemek suç değil. Diziyi izlemek için indirmek de suç değil. Ama bu dosyayı başkaları ile paylaşıyorsanız bu işte suç oluyor. İnternetten dizi izlemek, film izlemek suç sayılmıyor ama bunları çoğaltmak ve dağıtımını yapmak suç.

    alattin alattin (16984)